DSC_0539Рішенням  Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка в номінації «Візуальне мистецтво» високу державну відзнаку за 2019 рік одержав професор кафедри графічного дизайну Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, член-кореспондент Академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, визначний митець і педагог Василь Якович Чебаник.

Престижну нагороду митець за проект «Графіка української мови», над яким він працював понад 40 років. Для цього, як зазначено в рішенні Комітету, митець розробив 18 різних гарнітур з варіаціями одних і тих же шрифтів – 20. Усі шрифти «Графіка української мови» створювались з виявленим рукописним характером, але як набірні гарнітури для практичного впровадження в життя.

Адміністрація,  трудовий колектив нашої академії сердечно вітає Василя Яковича з присудженням Національної премії України імені Тараса Шевченка! Бажаємо Вам, глибокошановний  колего, міцного здоров’я, натхнення, нових творчих звершень в ім’я українського мистецтва й України!