Перший весняний місяць уже традиційно відзначається особливою увагою до жіноцтва: квіти, компліменти, тематичні культурні заходи… «А чому б не представити тематичну «чоловічу» добірку?» – подумали працівники галереї «АВС-арт», з якою інститут імені Михайла Бойчука пов’язують давні дружні стосунки, – «Хай це буде вишуканим артистичним компліментом для всіх, хто поціновуєте мистецтво!».

Чоловічі образи в добірці галереї «АВС-арт» різні за смисловим навантаженням, адже працівники галереї прагнули представити тему якомога ширше. Народження, юність, зрілість і старість. Непримітна щоденність і епічні звитяги. Чоловік – син, коханий, батько, товариш-побратим, лицар-захисник. Він – голова роду, державотворець і рушій нації. Він – сіяч і зодчий, воїн і мисливець, філософ і деміург.

Отож – Пан. Не хрестоматійний поміщик, котрий гнобить кріпака. А ще той, міфологічний, давньогрецький (що до нього зверталися Рафаель, Рубенс, Пікассо й багато інших видатних майстрів).

На виставці експонуються твори відомих живописців і графіків: Геннадія Верещагіна, Стефанії Гебус-Баранецької, Олексія Горбенка, Сергія Григор’єва, Михайла Демцю, Юрія Коваленка, Василя Копайгоренка, Юрка Коха, Бориса Кузьми, Володимира Лемзякова, Любомира Медвідя, Олега Мінька, Романа Опалинського, Михайла Радя, Дмитра Стецька, Петра Шолтеса, Тетяни Яблонської.