27 вересня – 12 жовтня нинішнього року у конгрес – холі інституту була розгорнута  експозиція кращих робіт дітей та підлітків віком від 5 до 16 років,які брали участь у Всеукраїнському проекті  для молодих митців «Просто небилиці 2016».

Коротко про проект.  Він ініційований ще 2011року International Association Culture and  Art. Координатором проекту є Львівський благодійний фонд «Торба», організатором – ГО «Центр культурно – мистецьких ініціатив». Відбувався вже вшосте. До участі в шостому заході, який мав назву  «Конкурс образотворчого та декоративного мистецтва «Просто небилиці», надійшло понад 700 робіт з 20 областей України. У підсумкову  експозицію журі, до складу якого ввійшли фахівці з Польщі, Грузії та України (представляв нашу країну мистецтвознавець, завідувач кафедри графічного дизайну, доцент О.Босий) відібрано 578 творів, з них від 45 від дітей із сиротинців  Львова та Львівської області.

Раніше експозиції проекту були презентовані у Львові, Києві, Дніпрі, Житомирі,Варшаві, Кракові, Цугу, Мілані, Банській  Бистриці. Їх оглянули тисячі людей. За отримані від добродіїв кошти дітям, що перебувають у сиротинцях, придбано художній реманент,канцтовари і солодощі. У часі тривання проекту команда оргкомітету побувала у дитбудинках, провела там майстер – класи з живопису і графіки.

До слова, шостий конкурс був увічнений у поштовій марці, погашення якої урочисто відбулося у приміщенні  Львівської дирекції «Укрпошта».  Партнерами проекту в України виступили виставковий центр «Львівський палац мистецтв», Київський державний інститут декоративно – прикладного  мистецтва і дизайну імені М.Бойчука, галерея – книгарня «Чорна ящірка» у Дніпрі, Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олега Ольжича.

Тож у відкритті виставки у конгрес – холі  інституту  взяли участь і виступили в. о. ректора КДІДПМД імені М. Бойчука О.В. Полтавець – Гуйда, старший науковий співробітник Національного історико – меморіального заповідника  «Биківнянські могили» Т.М. Бойко,куратор виставки Т.А.Скирда.

Зокрема, в.о. ректора інституту наголосила на важливості та актуальності цієї всеукраїнської мистецької акції, оскільки вона не тільки підтримує юні таланти, а й популяризує творчий потенціал України  в Європі.

Влс. Інф.