ВШАНУВАТИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЯ

Звістка про те, що у зоні АТО від рук російських диверсантів загинув один зі студентів нашого інституту – Олексій Дурмасенко, швидко поширилася серед викладачів і студентів. Сталося це 29 грудня 2014 року…

Ким був цей 25-річний юнак, боєць-доброволець 93-ої бригади, «кіборг» з позивним «Динамо»? Він був сином, братом, мріяв стати професійним дизайнером і художником. Успішно працював флористом, любив свою справу, займався спортом і мав неабияку фізичну форму. Але найголовніше, що Олексій був справжнім патріотом і віддав своє життя за свободу Вітчизни, за можливість усім нам жити вільно і чесно, як мріяв він сам.

12 лютого 2015 року відбулася зустріч в. о. ректора нашого інституту Рината Салімова з батьком загиблого героя. На зустрічі були присутні декан факультету дизайну середовища та промислового дизайну Петро Добровольський, помічник ректора з мистецьких питань Василь Андріяшко, начальник редакційно-видавничого відділу Юлія Полтавська, заслужений художник України, доцент інституту, відомий скульптор Микола Білик.

На цій зустрічі було домовлено виготовити та встановити на стіні головного корпусу інституту меморіальну дошку Олексієві Дурмасенку. Всі присутні наголошували на важливості зберегти пам’ять про загиблого студента-героя, який став прикладом мужності та патріотизму для майбутніх поколінь студентства. Р. Салімов повідомив батькові Олексія Глібу Гржабовському, що проект меморіальної дошки та його виконання будуть зроблені за кошти інституту.

Про коротке героїчне і творче життя Олексія Дурмасенка читайте в № 9 газети «Мистець» за 2015 рік.

A-25Peski