11 квітня  Український фонд культури імені Бориса Олійника відзначив своє 30-ліття з часу заснування. З цієї нагоди на будинку фонду відкрили меморіальну дошку його засновникові і багатолітньому очільнику, видатному поетові і громадському діячеві, Героєві України  Борису Олійник (автор, скульптор Євген Карпов).  Відкрив урочистості голова правління Українського фонду культури, відомий поет і прозаїк Олександр Бакуменко.

Дошку освятив почесний Патріарх Православної Церкви України Філарет. Про творчість і багатогранну громадську діяльність Бориса Олійника розповіли у своїх виступах відомі діячі літератури і мистецтва України, представники громадськості.

Потім учасники відкриття перейшли до золотої зали фонду, щедро уквітчаної, подарованими вдячними шанувальниками, рушниками, посеред яких  стояв портрет видатного поета. Тут продовжились урочисті заходи до ювілею. Зокрема, голова правління Олександр Бакуменко вручив  діячам літератури і мистецтва  престижну нагороду-Міжнародну літературно-мистецьку премію імені Григорія Сковороди.

Серед нагороджених – професор кафедри художньої кераміки, дерева і металу нашої академії, народний художник України, лауреат Шевченківської премії Петро Петрович Печорний. Премію вручено за видатні творчі досягнення та активну роботу в правлінні фонду.

Сердечно вітаємо Петра Петровича! Міцного здоров’я і нових творчих звершень!