22 листопада нинішнього року в актовій залі Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука відбулася традиційна Всеукраїнська науково-практична конференція «Художні практики початку ХХ1 століття: новації, тенденції, перспективи».

Відкрила захід в.о. ректора навчального закладу, заслужений художник України, голова оргкомітету  Оксана Полтавець-Гуйда.  Модерував конференцію доктор педагогічних наук,доцент, проректор з наукової  роботи  КДАДПМД  Сергій Чирчик.

На пленарному засіданні виступили – доктор педагогічних наук. професор, дійсний член (академік) НАПН України Георгій  ФІліпчук  –  «Роль мистецької освіти в націєтворчих процесах», від Київського національного університету технологій та дизайну доктор технічний наук Калина Пашкевич та доцент, кандидат технічних наук Володимир Овчарек, народний художник України, лауреат Шевченківської премії, професор кафедри рисунка КДАДПМД імені Михайла Бойчука  Володимир Прядка – «Вшануємо творців Держави Русь – Україна Аскольда і Діра», професор, завідувач кафедри етнодизайну та дизайну реклами Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, член Спілки дизайнерів України Євген Антонович – «Європейський вектор розвитку українського  етнодизайну: Полтава –Дніпро – Женева», генеральний директор Українсько-китайського центру розвитку культури і освіти Вей Лілин і директор цього центру Валерій Марченко та інші.

У  секціях –  перша – «Традиції і новації у декоративно-прикладному мистецтві» (модератор – кандидат мистецтвознавства, доцент, професор кафедри ХТМК КДІДПМД імені Михайла  Бойчука  Мирослав Мельник) та  друга – «Мистецька освіта в контексті новітніх художніх практик. Перспективи розвитку художньої культури в ХХI ст.» (модератор – доктор педагогічних наук,професор, в.о. кафедри теоретичних дисциплін та професійної освіти академії Володимир Тименко) –  виступили викладачі та студенти академії імені Михайла Бойчука, навчальних закладів Києва, а також педагоги з Харкова,Херсона, Львова, Кам’янця-Подільського,Черкас, Івано-Франківська.

У виступах порушувався широкий спектр питань мистецтва та освіти на сучасному етапі,визначалися  перспективи їх подальшого вдосконалення.