Професор кафедри живопису інституту імені Михайла Бойчука, кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України В’ячеслав  Лубенський порадував двома подіями. Перша – це вихід у світ за його авторства навчального посібника «Формула  краси». А друга – виставка живопису «Київ золотоверхий», присвячена Дню столиці, що відкрилася в Київському будинку вчених Національної академії наук України та Музеї історичного центру міста Києва, розташованому в цьому старовинному приміщенні.

У посібнику автор акцентує увагу на питаннях образотворчої форми, колориту, на таких важливих поняттях  як тон, напівтон, колір тощо. Справжнім дивом  живопису називає  живописну ілюзорність, яка передає глибину і прозорість полотна. Значний інтерес викликає обґрунтування  автором магічності числа «7», яке він називає «золотим перетином» архітектоніки, це число забезпечує гармонію доцільності і краси.  В’ячеслав Лубенський вважає своїм авторським відкриттям «правило числа 7» як основи «формули» краси.

Автор щедро ділиться великим практичним досвідом створення портрета, розумінням простору в картині, новими дослідженнями в теорії  і практиці портрета. Він наводить цікаві приклади роботи   відомих художників  над портретами Льва Толстого,Федора Достоєвського, Людвіга ван Бетховена, Лесі  Українки, В.Мамонтова та інших. Він ділиться  і своїм творчим досвідом роботи над портретом відомого співака Володимира Гришка, так би мовити, без натури.

Кожний із 11 розділів книги спирається на значну кількість опрацьованої автором літератури, на промовисті  ілюстрації. Немає сумніву, що посібник зацікавить не тільки студентів вищих мистецьких навчальних закладів, але й художників – педагогів, мистецтвознавців, усіх, хто цікавиться мистецтвом.

На виставці «Золотоверхий Київ»  В’ячеслав Лубенський представив живописні полотна, на яких відтворені храми і собори столиці, її,сповнені поезії і чару, куточки. «Я закоханий у золоті маківки древніх київських святинь»,-  зізнався митець. І цією закоханістю  «дихають» його картини.

Про це на відкритті експозиції говорили в. о. ректора інституту імені Михайла Бойчука, заслужений художник України Оксана Полтавець –Гуйда, декан факультету декоративно-прикладного  мистецтва, доктор педагогічних наук Алла  Руденченко,  декан факультету дизайну  Валентин   Сафронов, директор Київського будинку вчених Алла Калініна, директор Музею історичного центру Києва Наталя Клименко  та інші.