9  вересня в актовій залі академії відбулася презентація монографії науковця, члена Спілки дизайнерів України Анатолія Сімоніка  «Засоби виразності (біоенергетичні, біоритмічні  аспекти)».

Відкрив захід завідувач кафедри теоретичних дисциплін та професійної освіти,доктор педагогічних наук Володимир Тименко, якого тривалий час поєднують наукові інтереси з автором книги. Він розповів про педагогічний,науковий шлях Анатолія Сімоніка, випускника Київського художньо – промислового технікуму, а згодом викладача цього закладу та реорганізованого з нього інституту декоративно – прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Як педагог із 40-річним досвідом роботи, автор має чимало учнів, серед них добре відомого мистецькій спільноті  скульптора, заслуженого художника України Віталія Сівка. В науковому доробку А. Сімоніка  – численні статті з досліджуваної теми, перша з яких з’явилася ще в 1978 році. Він також автор посібника для учнів 10 – 11 класів середніх шкіл «Основи дизайну».

Сам  Анатолій  Степанович розповів, що працював над монографією десь понад 30 років, висловлюючи при цьому вдячність викладачам – колегам ,студентам і навіть слухачам підготовчих курсів інституту, які  своїми творчими роботами, думками, спостереженнями допомагали йому в наукових пошуках.

Як сказано в анотації, видання репрезентує авторське трактування теоретичного та методичного матеріалу в галузі дизайн – освітньої та дизайнерської діяльності. У ньому представлено результати багаторічних спостережень автора щодо інтуїтивного відтворення психофізичного(емоційного) стану людини засобами художньої виразності. Матеріали книги відображають думку,що засоби художньої виразності є енергетичними носіями і їх застосування у предметному середовищі створює можливість впливати на емоційний,розумовий,фізичний стан людини.

Автор продемонстрував розділи книги з детальними і цікавими коментарями, розказав,що вона розрахована на  художників,дизайнерів,архітекторів, студентів мистецьких навчальних закладів. Монографія щедро ілюстрована роботами випускників та викладів навчального закладу, аналітичними таблицями, переліком довідкової  літератури.

Особливе зацікавлення аудиторії викликала його розповідь про вже відомих і успішних випускників нашої  академії, котрі завдяки  своєму таланту і зусиллям досягли значущих творчих успіхів як в Україні, так і в багатьох країнах світу. І їхні досягнення – це свідчення високого рівня педагогічної, творчої майстерності  викладачів академії.

Зворушує, що наукову працю Анатолій Степанович  присвятив найдорожчій людині  –  своїй матері.

40 примірників книги автор подарував  нашому навчальному закладу.