В Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука відбувся захист дипломних проектів студентів факультетів  декоративно-прикладного мистецтва та  дизайну  денної форми навчання  освітньо-кваліфікаційного рівня «Cпеціаліст» за спеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»  і «Cпеціаліст» за спеціальністю 022 «Графічний дизайн,промисловий дизайн, дизайн середовища».

Три дні напруженої роботи Екзаменаційних  комісій, три дні хвилювань і надій студентів-випускників, керівників їхніх дипломних проектів, творчо-піднесена атмосфера в коридорах навчального закладу, – все  це вказувало на відповідальний етап у навчальному процесі, який завершувався для 50 випускників 2018 року захистом дипломів на професійну зрілість і виходом у самостійне творче життя.

Дві Екзаменаційні комісії, які очолювали відповідно до освітньо-професійних програм  – декоративно-прикладне мистецтво  – декан факультету декоративно-прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, кандидат мистецтвознавства, доцент Галина Кусько та дизайну – завідувач кафедри інформаційних технологій в архітектурі  Київського національного університету будівництва і архітектури, доктор архітектури, професор Валерій Товбич разом з іншими відомими митцями і професіоналами в складі цих комісій вимогливо і водночас доброзичливо оцінювали кожен дипломний проект, розуміючи, що їхня підсумкова оцінка шестирічного навчання того чи іншого студента  може вирішально вплинути не тільки на подальшу творчу долю випускника, а й взагалі на його життя.

Тож обговорення дипломних робіт часто перетворювалося на гарячу дискусію про правомірність творчих підходів до розв’язання деяких творчо-професійних завдань  випускниками, і взагалі про шляхи розвитку національного мистецтва, громадянську позицію сучасного художника. Хоча, слід сказати, традиційність у розв’язанні творчих завдань проектів переважала. Цікаві думки з цього приводу висловлювали як керівники дипломних робіт, рецензенти, самі випускники, так і члени Екзаменаційних комісій.

Дипломники звертаються  в роботах до національних історичних, літературних,міфологічних джерел, до обрядів і звичаїв, духовних і моральних цінностей рідного народу. Серед дипломників чимало лауреатів різноманітних виставок, деякі вже працюють за фахом у фірмах, окремими випускниками вже зацікавилися інші університети , фірми. Окремі роботи створені з практичним прицілом ,приміром, для  АТО, храмів, інтернатів для дітей з обмеженими можливостями.

Деяким дипломникам  члени комісій –викладачі нашого вузу запропонували  вступити до майбутньої аспірантури, яка відкриється незабаром в інституті.

Зберігати традиції українського національного мистецтва , але й, не боячись, сміливо шукати нове в їх осмисленні, модернізувати в дусі викликів сьогодення – ось, мабуть, головний месидж  висловлених думок. І  навчальний заклад імені Михайла Бойчука прагне йти в цьому мистецькому фарватері нашого часу. Це, зокрема, підтвердила  голова Екзаменаційної  комісії Галина Кусько.

Рішенням комісії кваліфікацію «Художник декоративно – прикладного мистецтва» зі спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» з видачею диплома «Спеціаліст»  одержали 28 випускників,переважна більшість –з  оцінкою «відмінно». А, наприклад, випускниці кафедри монументально – декоративного живопису Наталія Дробишева  та  Яна Кузьменко одержали дипломи з відзнакою, перша за свій проект «Декоративний живопис «Міфи давніх слов’ян», а друга – за «Декоративний живопис «Чесноти» і в додачу – ще й похвалу Екзаменаційної комісії. Диплом з відзнакою отримала також Юлія Роїк  зі спеціальності «Художня кераміка» за «Декоративну композицію «Людина створена для щастя, як птах для польоту».

Кваліфікацію «Художник дизайну» зі спеціальності 022 «Графічний дизайн, промисловий дизайн, дизайн середовища» одержали 22 випускники і теж переважна більшість з найвищого оцінкою. Похвалу комісії отримали Вікторія Ремовська за «Дизайн – проект інтер’єрів Центру психологічної реабілітації в Києві»,Антон Ремовський за «Дизайн – проект інтер’єрів  Центру сучасного українського дизайну на Печерську» та Марія Міщенко(Шпак) за «Дизайн та розробку прописів «Від розчерку  до літери».

Креативні, творчо оригінальні підходи в своїх дипломних проектах продемонстрували випускники з спеціалізацій «Художній текстиль», «Художнє моделювання костюма», «Художня вишивка і моделювання костюма», «Художній метал» і також випускники напрямку «Дизайн».

Усі вони щиро і сердечно дякували  викладачам за їхній  високий професіоналізм,  самовіддачу, доброту, вимогливість, віру у своїх вихованців і запевнювали, що з честю нестимуть звання випускника інституту імені Михайла Бойчука.

Тож щасливої  творчої  і життєвої дороги, випускники 2018 року!