25 вересня в актовій залі нашої академії відбулася зустріч з відомою майстринею декоративно-прикладного мистецтва,заслуженим художником України Ганною Вінтоняк та її колегами. Представила гостей доцент кафедри художнього текстилю, заслужений художник України Марта Базак.

Ганна Григорівна зробила значний творчий внесок у художнє ткацтво України, сказала вона. Окрім високої майстерності,що зачаровує своєю поетичністю і витонченістю,художниця здійснила чимало нововведень і відкриттів, які навіть сьогодні мало хто може повторити. Створені нею костюми, сукні, пальта, ансамблі одягу,  пояси, ліжники  мають неповторний індивідуальний почерк,красу і колорит. Творчо розвиваючи народні традиції ткацтва і вишивки Гуцульщини і Покуття, часто забуті, вона примножила ці традиції яскравими витворами свого багатогранного таланту. Секрети її творчості нам ще вивчати і вивчати,  додала Марта Базак.

Знана майстриня розповіла про свій творчий шлях.  За освітою вона медик, а за покликанням  – мисткиня, художниця.  Довго і наполегливо шукала Ганна Григорівна свій шлях у декоративно-прикладному мистецтві. Об’їздила чи не всі села Покуття, вивчаючи давні вишивки, ткацтво старших майстринь. Згадала вона і викладачів нашої академії – народних художників України  Людмилу Жоголь, Сергія  Нечипоренка, москвичку Тамару Кузнєцову, які збагатили її знаннями, підказали індивідуальний напрямок у мистецтві. На сьогодні у творчому доробку художниці 35 персональних виставок,45  –  міжнародних, 65 – всеукраїнських . Колекції її одягу зберігаються в багатьох музеях світу й України. Наприклад, тільки в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського є 108 творів мисткині.

Цікаву розповідь Ганни Григорівні доповнювали на екрані фото  її робіт. Нині майстриня виступає з лекціями про художнє ткацтво і вишивку, зустрічається з молоддю. А приводом до нинішньої зустрічі з викладачами та студентами академії стала перемога у конкурсі мистецьких проектів, що його проводив нещодавно створений Український культурний фонд. Творча команда в складі  6 майстрів народного мистецтва під орудою Ганни Вінтоняк виграла творче змагання,  вони одержать фінансове забезпечення  від фонду на дослідження  традицій народного мистецтва 14 історико-етнографічних зон Покуття. Мета проекту-допомогти сучасній молоді пізнати багатющі скарби народного мистецтва,задіяти цю неперебутню золоту спадщину рідного народу в духовно-мистецьке життя України.

Участь у розмові взяли колеги художниці,вони провели майстер-класи по ткацтву,художній обробці шкіри,розповіли про виграний мистецький проект. Викладачі і студенти академії на чолі з в. о. ректора Оксаною Полтавець-Гуйдою  активно цікавилися як творчими здобутками мисткині, так і практичною роботою над втіленням проекту.