Нещодавно в актовій залі академії відбулася лекція завідувача кафедри графічного дизайну, кандидата історичних наук Олександра Босого «Космос української обрядовості», присвячена кодам і таємницям  повсякденного духовного життя нашого народу. Присутні – слухачі спецкурсу підвищення професійної компетентності – викладачі образотворчого мистецтва художніх шкіл та художніх відділень мистецьких шкіл Києва і Київської області, який започаткував Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів департаменту культури міськдержадміністрації. Спецкурс має на меті поглибити знання вчителів мистецьких шкіл з української етнографії, орнаментики, обрядовості та народних традицій.

Два дні близько 70 слухачів з активним зацікавленням знайомилися з великим обсягом інформаційно-ілюстративного(здебільшого маловідомого) матеріалу  цієї тематики. Лектор ,відомий фахівець і дослідник національної обрядовості, Олександр Босий  на рідкісних артефактах, знайдених ним під час численних наукових експедицій селами і містечками України, відтворив глибинний смисл різноманітних народних обрядів, історію їх походження, їх вплив на наше повсякденне життя.

Викладачі були вражені почутим і побаченим, глибиною знань і живим прочитанням унікальної української етнографії  Олександром Босим,- сказала методист вищої категорії  Центру, модератор спецкурсу Віта Зіневич. -Лекція знайшла у них широкий відгук, усі хотіли мати подібні матеріали в своїх теках і Олександр Георгійович пообіцяв додатковим накладом випустити доопрацьований свій посібник з української обрядовості.

«Дуже цікава лекція, одна з найкращих за цей період. Відкрила для себе багато нового і цікавого,-сказала Ірина Зубковська з ДМШ №31 Києва.». «Я захоплена лекцією, самим дослідником – ученим, який все своє життя присвятив цій тематиці. Хочеться слухати і слухати, і розмірковувати над духовною спадщиною рідного народу,- це слова Ірини Христенко з ДХШ №1».

Викладачі також мали змогу оглянути виставки, розгорнуті в академії.