Цієї осені в  Ужгороді відбувся ІІІ Відкритий студентський конкурс з живопису «Срібний мольберт» серед студентів вищих навчальних закладів України та зарубіжних країн, що тривав з 9 по 14 жовтня.   Учасники конкурсу пройшли надзвичайно серйозний відбір, здійснюваний компетентними експертами. Було розглянуто портфоліо кожного. І це була єдина інформація, якою володіли експерти, обираючи одного з семи претендентів.

Кафедра живопису КДІДПМД імені Михайла Бойчука наполегливо рекомендувала студентам взяти участь у конкурсі.  І от радісна звістка – студент нашого вишу, Яків Бурда, що навчається на факультеті ДПМ, на ІІІ курсі МДЖ, пройшов вимогливий відбір і став учасником престижного змагання.

Шість днів творчого підйому, яскравих вражень та цікавих знайомств пролетіли, залишивши слід у серцях усіх, хто був причетним до цієї мистецької феєрії.

Конкурс передбачав виконання творчих завдань у трьох обов’язкових номінаціях: «Міський пейзаж», «Портрет», «Імпровізація». Учасники  мали обрати самостійно стиль виконання конкурсних робіт (реалізм, модернізм, абстракціонізм, поп-арт тощо) .

Урочиста церемонія нагородження призерів і лауреатів  відбулася 14 жовтня в холі-атріумі Закарпатської обласної державної адміністрації. За результатами таємного голосування членів журі призерами ІІІ Відкритого студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» стали у номінації «Міський пейзаж»: Банкуті Герго (Будапештський університет образотворчого мистецтва),  Бєлей Богдан (Львівська національна академія мистецтв), Копанський Юрій (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). У номінації «Портрет»: Католик Богдан (Харківське державне художнє училище), Годван Тарас (Закарпатська академія мистецтв), Божко Євгенія (Одеська державна академія будівництва та архітектури).

У номінації «Імпровізація»: Годван Тарас (Закарпатська академія мистецтв), Орлов Євгеній (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури), Банкуті Герго (Будапештський університет образотворчого мистецтва).

Гран-прі та гранти на подорож до одного з культурно-мистецьких центрів Європи та відвідання всесвітньо відомих  музеїв і галерей отримали: Сироткіна Вероніка (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури України), вона поїде до Більбао (Іспанія), Некраха Ігор (Харківська державна академія дизайну і мистецтв) – до Риму (Італія), Шевчук Захар (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури України) побачить музеї та галереї Парижа (Франція).

Вручали нагороди Роберт і Наталія Бровді, член журі Сергій Святченко та партнер нагороди – директор по Західній Україні «Кий Авіа» Анна Шаркова.

Спеціальні премії від партнерів конкурсу –  від Закарпатської академії мистецтв,  компанії RoyalTalens,

арт-резиденції «Великий Перевіз»,  фундації культурних ініціатив,

інформаційного порталу ArtsLooker,  резиденції Петра Ряски «Вибачте, номерів немає», Української транспортної страхової компанії,  дизайн-студії SergeyMakhnoArchitects,  арт-резиденції Тараса Табаки, галереї сучасного мистецтва VoloshynGallery, Фонду Анатолія Криволапа та від куратора мистецьких проектів Ігоря Абрамовича.

А Яків Бурда отримав диплом лауреата спеціальної премії від ABRAMOVYCH.ART – куратора мистецьких проектів Ігоря Абрамовича.

Вітаємо Якова з цим досягненням та зичимо йому ще багато творчих перемог!

Іще важливо – інформаційний партнер мистецької акції – засновник порталу про сучасне мистецтво ArtsLooker Михайло Кирейто оголосив пропозицію про організацію для всіх призерів «Срібного мольберта» виставки в Центрі сучасного мистецтва М17 у Києві.

Від засновників конкурсанти отримали дипломи учасників та цінні подарунки. Конкурсні роботи будуть надруковані у художньому каталозі та експонуватимуться на виставках.

 Лідія Голембовська,
старший викладач кафедри живопису