За дорученням Міністерства освіти і науки України Інститут модернізації змісту освіти повідомляє про проведення Конкурсу студентських наукових робіт «Український визвольний рух 1920-х–1950-х років». Проведення конкурсу організують Центр досліджень визвольного руху (м. Львів), Український Католицький університет (м. Львів), історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (м. Львів), за підтримки Українського інституту національної пам’яті.

Захід проводиться з метою поглиблення вивчення і популяризації історії українського визвольного руху серед студентської молоді.

Конкурс буде проводитись за наступними напрямами:

  • повстанський рух на Наддніпрянщині у 1920-х роках;
  • селянський опір колективізації;
  • ідеологія та програми українського націоналізму в 1920–1950-х роках;
  • чільні постаті ОУН та УПА в 1920–1950-х рр.;
  • діяльність окремих структурних одиниць ОУН і УПА в певний період;
  • повсякденне життя підпільників та повстанців у 1920–1950-х рр.;

Водночас тематика робіт може виходити поза заявлені межі, якщо надано відповідне обґрунтування, представлений аналіз наявної історіографії, використані відповідні джерела.

Для участі у конкурсі потрібно до 12 вересня 2017 року на адресу konkurs@cdvr.org.ua подати електронний пакет документів:

1)    заявку (заповнюється он-лайн https://goo.gl/Wlg74x одночасно з надсиланням конкурсних матеріалів);

2)      конкурсну    роботу    у    вигляді    наукової    статті    (згідно    з вимогами:  https://goo.gl/trL0gF);

  • власне фото у форматі jpeg;
  • ілюстрації до статті у форматі jpeg (якщо такі є);

5)     підписи до ілюстрацій (при їх наявності) у форматі Word.

Матеріали, які надійдуть на адресу Конкурсу пізніше 12 вересня 2017 року або не відповідатимуть визначним вимогам не реєструються і до розгляду не приймаються. Конкурсна комісія повідомляє про прийняття чи відхилення матеріалів пошукувачів.

Кожний учасник має право представити на Конкурс лише одну дослідницьку роботу та за умови, що ця конкурсна робота подається на участь у Конкурсі студентських робіт «Український визвольний рух 1920-х–1950-х рр.» вперше, не подана на інші конкурси та не була раніше ніде опублікована.

Конкурсна комісія розгляне роботи та повідомить учасникам дату, місце оголошення результатів та відзначення переможців.

За результатами конкурсу у жовтні 2017 р. буде проведено науково-архівний семінар, в якому візьмуть участь провідні історики з тематики українського визвольного руху XX ст., а також конкурсанти, які отримають запрошення від організаторів заходу.

Переможці конкурсу обов’язково повинні взяти участь у семінарі, що стане умовою їх нагородження.

Переможці конкурсу отримають 3 премії (за найкращу роботу – 3 000 грн. та дві премії – 2 000 грн. та 1 000 грн. відповідно) та подарункові комплекти наукових видань із зазначеної тематики. Також, за рішенням Конкурсної комісії, окремі конкурсанти можуть отримати відзнаки – грамоти і комплекти книг.

Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися на сайті: http://www.cdvr.org.ua

Із додатковими запитаннями можна звертатися до Ігоря Бігуна, координатора конкурсу студентських наукових робіт Центру досліджень визвольного руху: (063) 724-45-21, konkurs@cdvr.org.ua, www.facebook.com/igor.bigun.33.