До 90 – річчя від дня народження видатного українського художника на його малій батьківщині, в селі В’язове, на Сумщині, відкрито унікальний мистецький музей його імені

Ця, безумовно, неординарна подія не тільки в житті села, а й всієї України,  відбулася 21 вересня ,у центрі села,за участю жителів В’язового,мистецьких колективів  Конотопщини, керівництва райдержадміністрації та районної ради, сільської ради, аматорів народного мистецтва,учнів шкіл,підприємців, фермерів…Участь  в урочистих заходах також взяла представницька делегація  з Києва – президент Національної академії мистецтв України, народний художник України Андрій Чебикін, викладачі і студенти НАОМА,від Київської державної академії декоративно – прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука  в.о. ректора навчального закладу,заслужений художник України Оксана Полтавець – Гуйда, народний художник України, професор Володимир Прядка та інші.

Зі святково прикрашеної сцени гостям дарували пісні,танці, поетичне слово. І,звісно,схвильовано розповідали про свого славного земляка,народного художника України, академіка,педагога, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Миколу Андрійовича Стороженка, який за своє багаторічне,натхненне  творче життя зробив неоціненний внесок у розвиток національного мистецтва.

Про визначного майстра пензля, педагога і вчителя говорили голова Конотопської райдержадміністрації  Микола  Горбенко,голова  районної ради Анатолій Боярчук, Андрій Чебикін, дружина художника Раїса Олександрівна, брат Василь Андрійович, син Максим та інші.

Згодом проникливе слово про Вчителя сказали його учні Іван Пилипенко,Олесь Соловей, Роман Петрук, творчий побратим  Миколи Андрійовича, академік Володимир Прядка…

Надзвичайно цікаво і повчально,що ідея створення музею належить самим в’язівцям, які кілька років поспіль  порушували це питання на сесії сільської ради, на громадських зібраннях. Депутати підтримали ідею, хоча село переживає нині не кращі часи. Їх почуло і районне керівництво, надавши вагому моральну і матеріальну підтримку. Долучився до справи депутат обласної ради І.П.Романюк. Допомогли коштами, матеріалами  свідомі підприємці, керівники сільгосппідприємств, фермерських господарств села і району. І це украй патріотично і важливо. Значить  можемо, значить уміємо!

А ім’я Миколи  Стороженка варте того, щоб про нього знали, а його творчий і життєвий шлях вивчали, відвідуючи музей.

У відремонтованому, ошатному приміщенні  увесь другий поверх віддано під експозицію музею. ЇЇ талановито і з любов’ю  витворили під орудою учня і послідовника Миколи Андрійовича, керівника творчої майстерні живопису і храмової культури НАОМА Олександра Цугорка студенти 5 курсу цієї майстерні.

Музей, можна сказати, світиться найвищими почуттями захоплення і пошани і  до видатного майстра пензля. В модерновій, за допомогою сучасних технологій, розміщеній експозиції  є оригінальні твори митця, пензлі  і фарби, ілюстровані ним книги, фотоколажі із знаменитого розпису  церкви Миколи Притиска у Києві, оригінали ілюстрацій – шедевру до «Кобзаря»,над якими він працював понад 20 років, до мистецького альбому «Мій Шевченко»,родинні реліквії, автографи листів тощо.

Слід сказати, що гарно впорядкована і територія навколо будівлі музею.

Після ознайомлення з експозицією  почесні гості висадили липову алею на честь Миколи Стороженка. Передбачається і спорудження пам’ятника.

Духовною криницею, духовним магнітом села називали музей усі, хто був на цьому, без перебільшення, величному святі  пам’яті і любові.

В’язівці показали нам взірець пошанування свого великого земляка, який через цей  світлий музей надихатиме нові і нові покоління  на творчі звершення в ім’я рідного народу.