4 – 8 жовтня в Полтаві відбувся  Четвертий міжнародний конгрес  «Етнодизайн: пошуки українського національного стилю: Полтава – Петриківка», в якому взяли участь науковці з різних навчальних закладів Києва, Сум, Дніпра, Глухова,  Хмельницького,  Коломиї, Косова, Хмельницького, Вінниці, Чернівців, Луцька, Херсона, Івано – Франківська,  Кривого Рогу, Полтави…

Було зареєстровано рекордну кількість учасників – 560. До заходу приєдналися вчені, дизайнери, художники з  США, Великобританії, Канади, Польщі, Ізраїлю та Росії.

Відкриваючи пленарне засідання, яке відбувалося в Полтавському краєзнавчому музеї  імені В. Кричевського, співголова оргкомітету конгресу, доктор філологічних наук, професор, академік, ректор ПНПУ імені В.Г.Короленка Микола Степаненко акцентував увагу на важливості розвитку українського етнодизайну   в руслі національного відродження та європейської традиції.

Першим з доповіддю виступив голова оргкомітету конгресу, професор, завідувач кафедри етнодизайну і дизайну реклами, директор Інституту дизайну та реклами Національної академії керівних кадрів  культури і мистецтва, член правління Спілки дизайнерів України, в якій йшлося про історію, теорію та методологію  етнодизайну.

Учасники наукового форуму ознайомилися з десятками  різноманітних  виставок.

До роботи конгресу активно долучилися викладачі та студенти КДІДПМІД імені Михайла Бойчука та в. о. ректора інституту, заслужений художник України О.В. Полтавець – Гуйда, яка виступила з доповіддю «Мистецька освіта в системі вищої школи як складова розвитку культури держави».

«Теорія та методика навчання етнодизайну  студентів вищих мистецьких закладів» – такою була доповідь декана ДПМ, доктора педагогічних наук , професора кафедри  МДМ  А.А.Руденченко.

Також із зацікавленістю були заслухані доповіді завідувача кафедри ГД, доцента, кандидата історичних наук О.Г. Босого  «Архаїчні символи в сучасному дизайні України» та доктора педагогічних наук,професора кафедри дизайну С.В.Чирчика  «Концептуальна модель розвитку професійної  компетентності  майбутніх бакалаврів інтер’єру».