Таку  поетичну і водночас філософську назву має виставка рисунків народного художника України,лауреата Шевченківської премії, професора, завідувача кафедри художніх виробів кераміки нашого інституту Петра  Печорного, що відкрилася на кафедрі рисунка 17 січня цього року. В експозиції представлено майже сорок рисунків різних періодів творчості визначного майстра, починаючи ще з періоду його навчання в Київському училищі  прикладного  мистецтва. Це засвідчує збережений ним начерк студента другого курсу 1956 року.

Завжди цікаво дізнатися про витоки творчості , грані  таланту художника і якраз представлена виставка до певної міри надає таку можливість. У рисунках з минулого століття і до  початків нинішнього  – люди, природа,краєвиди, українська хата,квіти…Вишуканість ліній, композиційна довершеність чарують зір,приносять естетичну насолоду, свідчать про невтомні пошуки нового.

Універсальність таланту Петра  Печорного  відома. Він неповторний майстер кераміки і поки що чи не єдиний  з художників напрямку декоративно – прикладного мистецтва, хто удостоєний за серію керамічних тарелей за мотивами творчості Кобзаря Національної премії України імені Тараса Шевченка.  Знані його роботи, створені в техніці майоліки,фаянсу, фарфору. Але він ще й оригінальний майстер пастельного живопису та гуаші, станкової графіки, декоративного живопису. Внесок художника у скарбницю національного мистецтва вагомий і давно визнаний. Його твори, до слова, подаровані ним державі, зберігаються  у найвідоміших музеях України, а також за кордоном.

На відкритті експозиції було людно й якось піднесено. Адже це перша виставка в Новому,знаменному для інституту імені Михайла Бойчука, році, напередодні його 80 – річчя від дня заснування. Нехай це буде добрим знаком і добрим посланням від одного з найталановитіших митців .

Петра Печорного у цей день прийшли привітати його колеги – в.о. ректора інституту, заслужений художник України Оксана Полтавець – Гуйда, його однокурсники по Київському училищу прикладного мистецтва – професор,заслужений діяч мистецтв України Валентин Сергєєв та доцент, заслужений художник України Олександр Олійник, народний художник України, лауреат Шевченківської премії Володимир Прядка, завідувач кафедри рисунка, професор Василь Шпак, доцент Василь Андріяшко, заслужений діяч мистецтв України Костянтин  Могилевський, співробітниця Національного музею українського народного декоративного мистецтва Ірина Бекетова, декан факультету монументально – декоративного мистецтва, доктор педагогічних наук  Алла Руденченко, проректор з науково – педагогічної та виховної  роботи Лариса Савіна та інші.

Відкриття стало справжнім святом високого мистецтва і творчого взаєморозуміння.

Двері інституту відкриті для всіх бажаючих, хто захоче  познайомитися з графікою  відомого майстра.