Завжди з хвилюванням поспішаю до цієї привітної будівлі на вулиці імені Михайла Бойчука. Тут моя альма  матер, мої дорогі друзі і викладачі. Тут я знайшла свою гомінку,неспокійну,творчу родину. Скільки найсвітліших, найпрекрасніших миттєвостей пережито у цих аудиторіях з великими просторими вікнами, скільки суперечок, планів, мрій !  Тут я зростаю духовно, творчо,починаю все глибше і глибше розуміти наше національне мистецтво,знати непрості долі талановитих, самовідданих людей, які його творили, історію академії і її місце серед мистецьких навчальних закладів України. І своє усвідомлення, свою високу відповідальність перед цим мистецтвом і пам’яттю цих людей.

Нам зараз пощастило – ми маємо можливість вивчати творчість видатного митця і педагога, фундатора монументальної національної школи Михайла Бойчука і його учнів та послідовників,  яких жорстоко потрощила більшовицька тоталітарна машина, але не змогла знищити їх мистецтво, їх любов до свого народу. Імя Михайла Бойчука з честю носить наша академія, студенти присвячують йому твори різних жанрів, вчаться у бойчукістів творити справді національне, світового рівня мистецтво. Портрет Михайла Бойчука,створений у жанрі гобелену, випускницею  навчального закладу, завжди на сцені в актовій залі, завжди з нами. Так, як і його творчі заповіти.

Студенти академії – це по-громадянському активні юнаки і дівчата, вони допомагають воїнам захищати рідну землю від ворогів, вони здають кров для хворих дітей – сиріт, вони беруть активну участь у творчому житті навчального закладу, Спілки художників України. Вже чимало років ми влаштовуємо виставки своїх робіт у президентському фонді «Україна» Леоніда Кучми,є стипендіатами цього авторитетного фонду. Разом з адміністрацією закладу  ми постійно організовуємо виставки в різних громадських,держаних закладах, і вони завжди викликають великий інтерес.

Студентська рада академії, яку довірили мені очолювати,  проводить майстер-класи для тих, хто прагне вступити до нас. Влаштовуємо туристичні походи по улюблених історичних місцях столиці, як от недавно це зробили для першокурсників у Музей народної архітектури в Пирогове. Обговорюємо виставки наших викладачів, вчимося у них майстерності. Студентське життя в академії насичене,цікаве, це найкраща пора в житті. Ми пишаємося тим, що тут вчимося, що ми бойчуківці!

Від імені Студентської ради щиро і сердечно вітаю нашу академію, наших дорогих викладачів з 80-літнім ювілеєм! Бажаємо усім міцного здоров’я, натхнення, успіхів і перемог у житті і творчості!

Ярослава Лаць,
 голова Студентської ради академії