P1110357До знаменної  дати в біографії академії подружжя знаних митців – багатолітній викладач кафедри монументально – декоративного живопису, заслужений діяч мистецтв України Олена Владимирова та професор кафедри рисунка, академік, лауреат Шевченківської  премії  Володимир Прядка  вирішили  подарувати свої твори.

Олена Іванівна має міцні і давні зв’язки з навчальним закладом – вона випускниця Київського училища прикладного мистецтва – одного з попередників  нинішньої академії –а згодом  її викладач, дарує для майбутнього музею закладу свою велику  мозаїчну роботу «Легенда про Михайла Птаха»,рідкісні рушники.  Володимир Михайлович  – колекцію керамічних  творів. «Ми хочемо бути,- каже митець,- співзасновниками музею, який  має стати духовно – мистецьким центром закладу.  Михайло Бойчук свого часу проголосив щодо нинішньої  НАОМА ,щоб ця академія була заснована на стародавніх українських традиціях. Ці  слова стали маніфестом  бойчукістів, і з цією метою мав бути організований музей. Але він так і не з’явився і до 100 – річчя цього закладу.

Тепер ми стали академією і мусимо підняти цей прапор – маніфест Михайла Бойчука в новоствореному музеї. Тому  і даруємо свої твори.

На мозаїці Олени Іванівни – сюжет з билин київського циклу про дружинника часів Ярослава Мудрого – меткого, вправного, сміливого, крилатого. Загуляв він якось, дружина розгнівалась і повісила його на гак на Золотих воротах – як покарання. Через певний час Михайло, так би мовити, прозрів, глянув униз, Боже ти мій, а внизу, біля воріт величезна зграя печенігів – хочуть захопити Київ. Михайло зривається з гака і з мечем на клятих ворогів. Усіх перерубав. Так  безстрашний дружинник став прообразом Архангела  Михаїла  на гербі нашого Києва – захисника міста.