Цікавою і змістовною була зустріч викладачів і студентів інституту з відомим письменником, дослідником історії України, лауреатом  літературних премій, членом правління Українського фонду культури Вадимом  Пепою та політв’язнем сумління, автором книг «Світло людей»  і численних публікацій про Василя Стуса Василем Овсієнком  і автором книги поезій «Молитва любові» Йосипом  Круком у конгрес – холі навчального закладу.

Вадим  Пепа розмірковував  на тему «Безсмертя українського народу»,використовуючи раніше замовчувані чи заборонені радянською системою факти і події про історичне минуле українського народу, його звичаї та обряди, його світоглядні погляди на світ і життя. Зокрема, виступаючий детально зупинився на взаємовідносинах, так би мовити, «старшого брата» з українцями, які завжди характеризувалися підступністю, брехнею, варварською політикою  ординців. З письменником розмірковували, дискутували викладачі, що підносило інтелектуальний рівень обговорюваних питань.

Василь Овсієнко хвилююче повідав як за любов до України, до свого народу відсидів у радянських концтаборах, як спілкувався у таборі з Василем Стусом та іншими дисидентами.

Йосип Крук прочитав свої поезії, сповнені синівських почуттів до Вітчизни, до жінки – українки, до рідної природи.

Зустріч  стала ще одним сходженням до пізнання справжньої історії українського народу, його культури і духовності – традиційних в інституті.

Згадуються пророчі слова Василь Стус: «А проте –  ми повернемось. Бодай –  ногами перед. Але – не мертві. Але – живі. Але – не переможені.»