Третій рік поспіль в Київському інституті декоративно–прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука  у день народження відомої мисткині – графіка Марії Котляревської, 8 лютого, вшановують  пам’ять художниці.  Студенти вдивляються в її автопортрет, створений  у 1920–х роках, знайомляться з творчістю Марії Євгенівни, з її біографією.

Портрет та близько 100 творів подарував вузу син бойчукістки  Михайло Дмитрович Кульбак, він щоразу приходить до закладу, хвилююче розповідає про життя і творчість матері. Одна з найталановитіших учениць  бойчукіста  Івана Падалки , вона пережила лихоліття сталінського терору 30 –х років, але нещадна сокира  катів все – таки зависла над її головою – в 1946 році Марію Котляревську заарештовують і на шість років відправляють до  таборів ГУЛАГу. Але і це випробування пережила, вийшла на волю  і продовжувала творити на благо рідного народу.

Своєю непересічною творчістю Марія Котляревська  примножила  велику спадщину бойчукістів, яка стала  неперебутнім  національним надбанням культури і мистецтва.

«Автопортрет» художниці  був в експозиції  недавньої масштабної виставки «Бойчукізм. Проект «великого стилю» у Мистецькому Арсеналі.