_DSC2457-15x21

На 85-му році життя пішла за вічну межу Людмила Євгенівна Жоголь, видатний майстер художнього текстилю, народний художник України, кандидат мистецтвознавства, академік Академії архітектури України.

Внесок Людмили Євгенівни в мистецтво України надзвичайно вагомий. Саме вона першою ввела гобелен і декоративне ткацтво у громадський інтер’єр, надавши їм національного колориту. Творчість цього майстра – це ціла сторінка в історії жанру, що з повним правом претендує на неперебутність.

Вірність Людмили Євгенівни класичному гобелену простежується в усьому її творчому доробку. Для мисткині творчість була пристрастною сповіддю, моментом глибокого откровення. У своїх роботах вона освідчувалась в любові до рідної землі, до квітів і дерев, до великих звершень людського духу.

Очолюючи кафедру художнього текстилю і моделювання костюма нашого інституту, Людмила Євгенівна прагнула передати студентам своє вміння, знання, відчуття кольору, створивши світ прекрасного.

Символічно, що на останньому захисті дипломних робіт учениця Людмили Жоголь представила гобелен «Осінь», виконаний у теплих вохристих тонах, які так любила її наставниця. Тож це чудове дерево сприймається ніби прощальне слово своєму незабутньому Вчителю.

Нехай земля буде пухом Людмилі Євгенівні!

Коллектив інституту, її учні і колеги завжди пам’ятатимуть її неповторний образ.