15 листопада в конгрес – холі нашого інституту відбулася зустріч викладачів і студентів з батьком героя АТО , кіборга Олексія  Дурмасенка, який загинув у бою під Пісками в грудні 2014 року, захищаючи рідну землю від окупантів, – громадським діячем, дизайнером,  підприємцем Глібом Гржибовським.

Його син Олексій  – вихованець   Київського  державного  інституту  декоративно – прикладного мистецтва і дизайну імені  Михайла Бойчука,увічнює пам’ять  про мужнього воїна меморіальна дошка на стіні навчального закладу, відкрита у 2016 році.

Гліб  Гржибовський  є автором  та  арт – директором  започаткованого ним проекту «Славетні епохи України», присвяченого історії  української державності, від Київської  Руси – України і до наших буремних днів, до Майдану, до героїчної війни з російськими загарбниками.  Власне, його  прихід  до навчального закладу і мав за мету представити  викладачам  і студентам  цей проект – візуально втілений  у п’яти  стендах. «Наше завдання,- сказав автор,- полягає в тому, щоб донести до молодого покоління справжню історію української державності, яку впродовж століть викривляла, перекручувала й оббріхувала  російська імперська пропаганда.

Проект  є громадським і соціальним, який у  некласичний спосіб, тобто  за допомогою доступних лекцій в учбових, культурних, наукових закладах, а також у творчих центрах та місцевих райдержадміністраціях  має донести до юнаків та дівчат усвідомлення їх прямої причетності до  нашого  древнього, могутнього і красивого народу, представниками якого вони є сьогодні й історичну та духовну  спадщину якого  покликані примножувати і захищати».

П’ять стендів «Славетні епохи України» із зображенням головних героїв  та головних символів кожної з них дають  уявлення про масштабність та мету  патріотичної ініціативи, яку, до слова, підтримав Департамент освіти Київської міськдержадміністрації.

У представленні проекту взяли участь і виступили в. о. ректора закладу, заслужений художник України  Оксана Полтавець – Гуйда, випускник  Київського художньо – промислового технікуму – одного з попередників інституту –  художник Жорж  Шанаєв.  А аспірант Інституту українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка  Сергій  Юрчишин  прочитав  цікаву лекцію із зазначеної теми.

Так батько героя АТО, який сам стояв на Майдані, захищаючи свободу і гідність українців, Гліб Гржибовський, продовжує справу свого сина і сотні синів, які, не задумуючись, віддали своє життя за українські ідеали, за волю і незалежність Української держави.