Три місяці тривав конкурс на кращий ескіз скульптурного пам’ятного знака  київській княгині Ользі, оголошений адміністрацією  культурного історико-розважального комплексу «Романівка», що розташований в селі Романівка Попільнянського району на Житомирщині. Головною умовою творчого завдання, яке постало перед учасниками,- це окрім, звичайно, його високохудожнього вирішення, треба було органічно вписати майбутній знак у навколишнє середовище, щоб він став домінантою всього комплексу, його історичним та емоційно – естетичним стрижнем. Адже в ті, далекі від нас часи, тут, на березі річки Унави ,в урочищі Липки, княгиня Ольга зі своїми дружинниками зупинялася на перепочинок під час історичної подорожі з Києва до Царгорода. І поява такого монумента ,за задумом керівництва комплексу, мала б сприяти національному вихованню молоді. Тут же, в цьому селі, знаходиться садиба родини Рильських. Тут малим бігав видатний український поет Максим Рильський.

На розгляд журі було подано декілька різнопланових проектів. І от 10 квітня конкурсні проекти були виставлені для огляду в конгрес-холі Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, а 12 квітня відбулося засідання журі цього творчого заходу. Голова журі, в.о. ректора академії, заслужений художник України Оксана Полтавець-Гуйда, та члени журі голова Київського осередку Спілки дизайнерів України Тетяна Макогон, голова Попільнянської районної ради народних депутатів Петро Бровецький, відомий художник і педагог Олександр Микула, його син, теж відомий митець, Петро , настоятель храму Пресвятої Богородиці в Романівці, отець Михайло, дизайнер Яна Роздобудько та керівник КРК «Романівка» Василь Геращенко після гарячих дискусій винесли свій вердикт.

Першу премію виборола студентка кафедри дизайн середовища нашої академії Ольга Дріч, другу премію присудили скульптору і педагогу Марку Голенку. До слова, він  спільно з Ольгою втілюватиме ескіз останньої в реальну скульптуру. Третю нагороду вручили скульпторці Ользі Жук, а заохочувальну премію одержав скульптор Сергій Вовк. Їхні макети стануть експонатами музею історії села  Романівки.

Василь Геращенко висловив подяку керівництву академії за допомогу в організації конкурсу і всіляку творчу підтримку в його проведенні.