23 листопада у малому залі конгрес-холу  та в конференц-залі  інституту відкрилася перша виставка першокурсників кафедри монументально-декоративного живопису факультету ДПМ, присвячена тонкому і шляхетному виду давньоукраїнського народного декоративного мистецтва – витинанці.

Радісний настрій, хвилювання зримо відчувалися серед  студентів, які вперше  представили свої твори. Цей урочистий настрій передався і викладачам. Відкрила виставку помічник  ректора з творчих питань Юлія Полтавська. Вона надала слово в. о. ректора інституту Оксані Полтавець- Гуйді, яка відзначила цікаві творчі пошуки, продемонстровані вихованцями, гарний фаховий рівень робіт, майстерне відчуття композиції та красиву подачу. Це, звісно, і заслуга викладачів, зокрема, Марини Ващенко – молодого, креативного  педагога, доцента кафедри МДЖ, вихованки інституту, щиро залюбленої у свою справу. Сьогодні всі ми відчуваємо свято, сказала Оксана Полтавець-Гуйда, адже  присутні на першій виставці наших першачків. Дуже важлива подія,бо побачити свою роботу на стіні експозиції серед інших робіт, порівняти, прискіпливіше оцінити, почути думку інших – пам’ять на все життя.

Народний художник України Володимир Прядка теж  у захопленні від творів першокурсників. Прекрасне відчуття композиції, широкий вибір сюжетів і тонке виконання – ось що відзначив досвідчений педагог. Він навіть запропонував, аби студенти спільно з викладачами змінили зовнішній образ будівлі інституту та й саму вулицю, яка носить ім’я Михайла Бойчука.  Таланти і сили для цього є, –  наголосив   він.

Витинанка як тренінг, як можливість доторкнутися до джерел народного мистецтва , виявити своє вміння  композиційно втілити задумане – таку мету мала експозиція і вона була досягнута. Про це сказали виступаючі  – проректор з науково-педагогічної  та виховної роботи Лариса Савіна, майстер виробничого навчання кафедри художньої скульптури, кераміки та дерева Іван  Гупік, сама Марина  Ващенко. А декан факультету декоративно-прикладного мистецтва Алла Руденченко повідомила, що запланували серію подібних виставок.

Наостанок усім учасникам виставки в. о. ректора вручила пам’ятні сертифікати.