«Діалог творчих особистостей»- так називається виставка, що триває в мистецькій «Бойчук-галереї» нашої академії. Назва точно відповідає суті – це справді діалог двох яскравих і талановитих митців, викладачів кафедри графічного дизайну  Леоніда Берната і Бориса Рибінського.

Леонід Бернат вже відомий в Україні і за її межами як оригінальний  майстер левкасу, чиї роботи не один раз були удостоєні  головних нагород на престижних конкурсах, він також має успіхи і в книжковій графіці.

Борис Рибінський добре знаний як прекрасний дизайнер і графік, якого охоче запрошують до співпраці різні фірми та організації. ДЕКІЛЬКА ГРАФІЧНИХ ТВОРІВ БУЛИ ПРЕДСТАВЛЕНІ В ЕКСПОЗИЦІЇ,- ПОРТРЕТИ, КВІТИ.СОНЯХИ.

Що ж об’єднало цих митців у нинішній експозиції?  Скажемо так- їх поєднали найперше талант, а, по-друге, пристрасть до мистецтва, до пошуків у розкритті нових граней своїх обдарувань.. На цей раз вони продемонстрували творчі здобутки в живописі. І коли з живописними полотнами Леоніда Берната глядачі знайомі, нещодавно в галереї «Триптих-арт» з успіхом відбулася його виставка, то живописні твори Бориса Рибінського переважній більшості не були відомі. Сам митець не надавав  етюдам особливого значення. І коли Леонід запропонував йому зробити спільну виставку, то спочатку трохи опирався, мовляв, не вартують роботи цього. Але наполегливість колеги перемогла. Тож присутні були заполонені професійною майстерністю та витонченістю етюдів. Вони створені за останні два-три роки під час відвідин Чернігівщини, Білої Церкви, Бердичева, Стрия.

І справді – експозиція виявилася потужною, яскравою, оригінальною. Живописні панелі на тканині Леоніда Берната і ескізи вуличок та краєвидів невеличких містечок України Бориса Рибінського зачаровують, викликають захоплення і роздуми. Високопрофесійне володіння своїм ремеслом, тонкий естетичний смак, висока культура живопису, дуже красивий колорит,- все це свідчить про європейський рівень представлених робіт, про активні пошуки обох митців у техніці і в прагненні розкрити навколишній світ новітніми мистецькими засобами і прийомами. Своїми враженнями про виставку і творчість художників поділилися в.о. ректора вищого навчального закладу ,заслужений художник України Оксана Полтавець-Гуйда, лауреат Шевченківської премії, професор кафедри графічного дизайну Василь Чебаник, народний художник України, скульптор, професор кафедри художньої кераміки, скульптури, дерева та металу Микола Білик, старший викладач кафедри графічного дизайну, кандидат архітектури Олег Кравченко, старший викладач кафедри монументально-декоративного та станкового живопису Роман Петрук, перший проректор Лариса Савіна, завідувач кафедри графічного дизайну, кандидат історичних наук Олександр Босий, помічник ректора з творчих питань Юлія Полтавська та інші.

Виставка справді створила діалог не тільки між полотнами обох митців, а й між виступаючими,- про сутність справжнього мистецтва, про відкриту, довірливу атмосферу в академії, яка сприяє появі таких експозицій, про напрямки творчих шукань сучасних українських художників.

Вона стала не тільки несподіванкою для багатьох, але й справжнім відкриттям  високого мистецтва.