У новоствореній галереї академії за участю викладацького складу відбулося обговорення магістерських робіт 2019 року. Відкрила захід в.о. ректора вищого навчального закладу, заслужений художник України Оксана Полтавець-Гуйда. У своєму виступі вона окреслила  актуальні питання підготовки магістрів в академії, проаналізувала перші магістерські проекти нинішнього року, подальші плани в удосконаленні навчально-педагогічного процесу.

В обговоренні, яке переросло в гарячу дискусію, взяли участь декани факультетів  «Дизайн» Валерій Сафронов та декоративно-прикладного мистецтва Алла Руденченко, завкафедри графічного дизайну Олександр Босий, промислового дизайну Юрій Ковальов, дизайну середовища     Тетяна Малік, старші викладачі кафедр Олег Кравченко, Віктор Глеба, Галина Забашта та інші.

Виступаючі дійшли консенсусу в необхідності подальших дієвих кроків щодо вдосконалення навчально – педагогічного процесу, зокрема опануванню студентами базових дисциплін, таких як рисунок, композиція,  підвищення відповідальності магістрів за науково –  мистецький рівень поданих до захисту проектів, фокусувати творчі зусилля випускників найперше на мистецькому підході до  робіт. Завершальний магістерський продукт повинен бути не тільки якісним, але й національно виразним мистецьким твором, який би характеризувався пошуком і новизною.  Магістерський захист покликаний бути в академії мистецькою подією, а не ординарним, бюрократичним заходом.

Зростаючий авторитет академії має бути всебічно підкріплений глибоко виваженими, продуманими кроками, як у стратегічній, так і в тактичній перспективах, наголосили учасники обговорення.