Наприкінці 2018 року в Національному музеї  «Київська картинна галерея» відкрилася виставка  робіт професора кафедри живопису Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука  В’ячеслава Лубенського «Сяйво в серці Києва», присвячена 170-річчю від дня народження Вільгельма  Котарбінського – видатного живописця,одного з ключових митців, які розписували Володимирський собор у Києві.

Відома історія, коли після закінчення будівництва собору професору Київського університету М.А.Прахову було доручено сформувати групу художників для розпису інтер’єрів храму під його керівництвом.  Прахов запросив до цієї роботи  відомих живописців  Віктора Васнецова, Михайла Нестерова, братів Павла та Олександра Свєдомських, Михайла Врубеля, Вільгельма Котарбінського… До слова, Павло Свєдомський спільно з Котарбінським виконали 18 композицій та 84 окремі постаті. За цю роботу  Котарбінський був нагороджений орденом Станіслава 2-го ступеня.

Про спорудження та оздоблення святині написано чимало досліджень, а от портретів тих, завдяки таланту яких храм став легендарним, майже немає. В тому й цінність експозиції, що чи не вперше зроблена спроба показати  постаті  цих майстрів і, зокрема, постать самого Вільгельма Котарбінського в осмисленні сучасного художника.

На виставці В’ячеслава Лубенського представлені портрет митця та портрети його колег, які працювали над розписами собору з 1885 по 1896 роки, зокрема, В.Васнецова, братів Свєдомських, М.Врубеля, М.Нестерова, а також види історичної  пам’ятки взимку та восени. Привертає увагу і портрет нинішнього настоятеля Патріаршого кафедрального собору отця Бориса.

Ідея  проекту належить  меценатові, голові Київського товариства шанувальників живопису А.А.Казаріну. Якраз  нинішнього року виповнюється 130 років з початку розписів видатної пам’ятки архітектури і живопису, одного з духовних центрів столиці, шанованого й улюбленого киянами та гостями Києва.

На відкритті виставки вдячні слова про творчий задум Вячеслава Лубенського сказали в.о.ректора Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, заслужений художник України  Оксана Полтавець-Гуйда, настоятель собору, отець Борис, художник Петро Зикунов та інші.