22 квітня в академії відбувся щорічний всеукраїнський конкурс з живопису, в якому взяли участь понад 90 молодих учасників з Київщини та Києва. Творчі майстерні вищого навчального закладу були переповнені бажаючими творчо позмагатися за головні  нагороди. Чотири академічні години, які були відведені на виконання творчого завдання – зображення тематичного натюрморту – пролетіли, немов одна мить. І от уже довгі коридори третього і четвертого поверхів академії  заяскравіли  барвами виконаних робіт. Журі на чолі з  народним артистом України, членом-кореспондентом Академії мистецтв, відомим скульптором Миколою Біликом, до складу якого входили теж знані митці-педагоги, приступило до  розгляду  творів, на деяких ще не висохли фарби, а інші учасники тут же поповнювали цю імпровізовану експозицію, – не встигали вкластися у визначені години.

Уважний, оціночний перегляд, іноді суперечки щодо тієї чи іншої роботи – і зі своїм вердиктом члени журі заходять до актової зали, де в напруженому чеканні сидять учасники творчого змагання.

Перед оголошенням  підсумків конкурсу, декан факультету декоративно-прикладного мистецтва, доктор педагогічних наук Алла Руденченко надає слово в. о. ректора академії, заслуженому художнику України Оксані Полтавець-Гуйді. Відома мисткиня і педагог розповіла про історію вищого навчального закладу, про його визначних митців,  про місце академії в мистецькому процесі сучасної України і сердечно привітала всіх учасників.

Потім голова журі вручив усім сертифікати учасників всеукраїнського конкурсу. А в. о. ректора – нагороди переможцям.

Отже, перше місце виборола робота учениці дитячої школи мистецтв №5 Києва Валерії Кропивки. Їй  вручено  диплом і  приз. Друге місце за Марією Дмитренко з Київської дитячої художньої школи №9. Вона теж отримала диплом і нагороду. Третє місце в учениці дитячої художньої школи №145 з Києва Євгенії Нагорної з відповідними нагородами. Заохочувальний приз одержала Олександра Мартиненко з дитячої школи мистецтв №5 столиці.

Подяки були вручені також і викладачам шкіл образотворчого мистецтва.

Учасники конкурсу мали змогу відвідати навчальні аудиторії, музей, новостворену галерею, познайомитися з викладачами та з умовами вступу та навчання в академії.