6 жовтня в Національній академії образотворчого мистецтва та  архітектури України відбулася цьогорічна конкурсна програма проекту «КОД»,що його ось уже 16 років поспіль на благодійних засадах здійснює виставкова компанія «КАРШЕ» під керівництвом мецената і щирого вболівальника за долю молодих мистецьких талантів Олександра Карпова. Другий рік  творчим майданчиком для змагань стали просторі зали НАОМА.

На  урочистому відкритті творчих заходів виступили  президент академії,народний художник України Андрій Чебикін та організатор  програми Олександр Карпов, який,зокрема,наголосив,що завдячуючи яскравій участі Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, проект набув масштабності і творчої потуги.  Його слова  переконливо показала експозиція творів студентів різних кафедр академії,що була представлена у великій залі НАОМА. А також незабутнє за своєю видовищністю дефіле творчих робіт кафедри «Художнього текстилю,вишивки та моделювання костюма» під керівництвом  викладачів,доцентів Галини Забашти та Наталії Дяченко-Забашти. Бурхливі оплески присутніх були дякою за талановиті роботи студентів.

І ще одна приємна подія – в конкурсі на кращу творчу роботу для закладів художньо-прикладного мистецтва не було рівних студентам з академії імені Михайла Бойчука: гран-прі  конкурсу та туристичну путівку по Європі виборола аспірантка кафедри «Художніх виробів кераміки і скульптури»,цьогорічна випускниця навчального закладу, Юлія Роїк за керамічну композицію «Людина створена для щастя,як птах для польоту».А інша випускниця Катерина Мамонтова з кафедри «Художнього текстилю,вишивки та моделювання костюма» та бакалавр цієї кафедри Юлія Крупська отримали заохочувальні премії за роботи «Декоративне панно «Моє місто» та за «Арт-об’єкт за мотивами вишивки східного Поділля в сучасному суспільному інтер’єрі(вишите панно)».

Виступаючи на врученні премій, в.о. ректора академії,заслужений художник України Оксана Полтавець – Гуйда  сказала, що участь студентів закладу в цьому  творчому проекті  –  добрий стимул для їх навчання і творчості,для зміцнення молодих талантів. З кожним роком захід набуває ваги,зростає його якісна складова,він дає розгін студентам для сміливих пошуків, ставить їх на мистецьке крило.

У двох інших конкурсах –  академічного рисунка та каліграфічного мистецтва монополія була за студентами НАОМА.А в конкурсі для студентів та аспірантів архітектурних закладів  премії імені О. Плеханова вибороли студенти КНУБА.