Цей новий навчальний рік у нашому  закладі особливий – адже розпочинаємо його у новому статусі  Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. І цим прекрасним відчуттям гордості і відповідальності був пронизаний День знань  і посвяти першокурсників у студенти, який відбувся 3 вересня  у переповненій актовій залі. Світле хвилювання на обличчях першокурсників передалося і мудрим викладачам академії, і батькам, і почесним гостям незабутньої  події.

У вступному слові-привітанні в. о. ректора академії  Оксана Полтавець -Гуйда підкреслила , що нинішні першокурсники розпочинають своє навчання під знаком двох етапних у біографії закладу подій – знаний інститут став академією і в листопаді  ми відзначатимемо славний  80-літній ювілей від часу її утворення. Ми по праву пишаємося своєю академією, її викладачами і вихованцями, сказала Оксана Вікторівна, завдячуючи яким мистецтво України  завойовує нові творчі висоти як у нашій державі, так і за її межами. Вона назвала яскраві приклади  високомистецьких втілень творчих задумів викладачів і випускників у столиці, в містах, у відомих світових виробничих компаніях.

Професор кафедри рисунка,народний художник України, лауреат Шевченківської премії Володимир Прядка розповів першокурсникам про славні традиції академії, про відповідальність усіх перед  її минулим і сьогоденням, про високі ідеали духовності і мистецтва і подарував присутнім пісню «Гей там на горі Січ іде» у власному виконанні.

Давній друг академії, настоятель Свято-Володимирівського  кафедрального патріаршого  собору, протоієрей, отець Борис привітав усіх із Днем знань і здійснив обряд освячення.

Також  гарні слова на адресу закладу сказав представник  Києво-Печерського  національного історико–культурного  заповідника  Олег Топілко, зокрема, і про угоду щодо співпраці між академією і заповідником, котра має бути підписана невдовзі.

Першачки  разом із головою Студентської  ради навчального закладу  Ярославою Лаць  урочисто склали присягу студента.

Було багато теплих слів подяки викладачам та співробітникам академії за їх щоденну напружену працю  в забезпеченні  навчання та побуту студентів.

Особливо хвилююча мить –  сердечна подяка від кафедри монументально – декоративного живопису та від в. о. ректора академії доценту кафедри, заслуженому діячеві мистецтв України  Олені  Іванівні Владимировій за її самовіддану, жертовну роботу протягом багатьох років  у вихованні студентів, у незрадливому служінні  академії.

Ведуча урочистого зібрання, завідувачка лабораторії  кафедри теоретичних дисциплін і професійної освіти Людмила Романенко  підкреслила, що наші студенти завжди затребувані багатьма установами,виробництвами, компаніями. І цього літа під керівництвом Олени Іванівни Владимирової студенти другого та п’ятого курсів кафедри реалізували волонтерський проект з оформлення стін нового відділення мобільної паліативної допомоги на базі амбулаторно- поліклінічного закладу «Київський міський дитячий діагностичний центр», за що одержали подяки адміністрації центру.

А студенти другого курсу спеціальності монументально-декоративний живопис під орудою доцента кафедри монументально – декоративного живопису Костянтина  Могилевського  задекорували стіни Київського вищого професійного училища деревообробки.

Тішить зір і декоративний розпис  електрощитової  закладу,що її здійснили студенти спеціальності  МДЖ під керівництвом Володимира Михайловича Прядки.

Разом із студентськими квитками першокурсники одержали спеціально випущену до цієї  події  академічну газету «Мистець» та тістечка «Птаха щастя» від виконавчого директора кафе «Світлиця», що обслуговує академію.

І вже розклад  для приємної  роботи – одноденний традиційний туристичний похід  до Національного музею  архітектури та побуту України  і  для іншої групи першокурсників –  навчальний пленер на території академії.

Отож щасливих студентських літ вам, першокурсники!