24 листопада  в актовому залі нашого інституту відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція  «Художні практики початку ХХІ століття: новації, тенденції, перспективи»,  співорганізаторами якої виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Житомирський державний університет імені  Івана Франка, Міжрегіональна академія управління персоналом, Академія будівництва України, Спілка дизайнерів України, Національна спілка художників України  за участю Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука – головного організатора заходу.

Оргкомітет конференції, який очолила його голова, в. о. ректора інституту, заслужений художник України Оксана Полтавець-Гуйда провів значну підготовчу роботу щодо організації наукового заходу, який пройшов  насичено,  цікаво, різнопланово. Основні тематичні напрямки роздумів – традиції й новації у декоративно – прикладному мистецтві;  дизайн: практика, перспективи розвитку;  мистецька освіта в контексті новітніх художніх практик;  тенденції розвитку художньої культури на початку ХХ1 століття;  перспективи становлення  арт – ринку в Україні.

Пленарне засідання відкрила декан факультету декоративно-прикладного мистецтва,  доктор педагогічних наук, професор Алла Руденченко.  Вона надала слово  голові оргкомітету конференції, яка вручила «Подяки» за багатогранний талант і яскравий мистецький хист від  Благодійної організації «Президентський фонд Леоніда Кучми  «Україна» викладачам і студентам – у зв’язку з виставкою творчих робіт з вишивки і текстилю студентів інституту у приміщенні Фонду.

Робота наукової конференції розпочалася з доповіді в. о. ректора інституту Оксани Полтавець-Гуйди «Утвердження і розвиток національної школи образотворчого і декоративно – прикладного мистецтва».

На пленарному засіданні з доповідями виступили  професор, доктор педагогічних наук, учений секретар відділення професійної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України Володимир Тименко – «Дизайн-освіта майбутнього в контексті українського науковознавства», кандидат педагогічних наук, професор, завідувач  кафедри  етнодизайну  і дизайну реклами, директор інституту дизайну та реклами Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва, член правління Спілки дизайнерів України Євген Антонович – «Етнодизайн: методологічні засади», народний художник України,лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, професор кафедри рисунка нашого інституту Володимир Прядка  «Три напрямки розвитку українського образотворчого мистецтва», доктор педагогічних наук, професор  кафедри дизайну середовища Сергій Чирчик – «Концептуальні засади професійної підготовки майбутніх дизайнерів інтер’єру» та доцент, кандидат історичних наук, завідувач кафедри графічного дизайну Олександр Босий – «Архаїчна символіка у сучасному декоративно – прикладному мистецтві  та дизайні».

Учасники конференції взяли участь у роботі двох наукових секцій – «Мистецька освіта та дизайн» – модератор секції ( координатор конференції)  Олександр Босий та  «Образотворче та декоративно – прикладне мистецтво» – модератор Мирослав Мельник  – кандидат мистецтвознавства, професор кафедри художнього текстилю та моделювання костюму КДІДПМД імені Михайла Бойчука.

Виступаючі на секціях викладачі та студенти в своїх доповідях порушили багато аспектів стану і перспектив розвитку  сучасної академічної освіти в Україні, зокрема, і в навчальному закладі імені Михайла Бойчука, висловили різні підходи до підготовки майбутніх  фахівців з дизайну та декоративно – прикладного мистецтва. Зокрема,підвищену зацікавленість викликали виступи завідувача кафедри промислового  дизайну і комп’ютерних технологій Олега  Кардаша  «Основи теорії промислового дизайну», кандидата наук державного управління, доцента кафедри дизайну середовища Віктора Глеби «Інноваційне управління в ХХ1 столітті: тенденції  дизайн -менеджменту»  та інші.

Доповіді учасників наукової конференції  оприлюднять в  електронному збірнику інституту, а напрацьовані  ними ідеї та пропозиції візьмуть до уваги при розробці нових навчальних програм  як інституту імені Михайла Бойчука, так і інших мистецьких закладів України.

Роботу конференції прикрасив своїм хвилюючим виступом відомий кобзар, заслужений артист України Тарас Силенко.

Вл. Інф.