Олеся  Варкач  у 1998 році закінчила НАОМА, майстерню книжкової графіки В. Я. Чебаника та Г. І. Галинської . Отримавши ґрунтовну мистецьку освіту, вона легко і з успіхом увійшла в образотворче мистецтво незалежної України. Незабаром стала членом Національної спілки художників України, лауреатом премії ім. Наталі Забіли, учасником багатьох виставок.

Творчість майстрині відзначається широким діапазоном – вона стверджувала себе як в графіці, так і в темперному живописі. Проте коло її мистецьких зацікавлень перш за все пов’язане зі станковою, книжковою та журнальною графікою. У станковій графіці художниця більш за все працює  в галузі рисунка  та акварельного живопису. Її рисунки зачаровують погляд глядача порухом мінливої та пластичної лінії, сріблястою тональністю, що передають красу та матеріальність зображувальних мотивів довкілля. Серед станкових творів Олесі Варкач вирізняються серії «Літо в Седневі», «Тарас в країні чудес», «Мій світ – лісове диво». Зараз художниця працює над серією графічних композицій на основі мотивів давньогрецької міфології.

Акварель для майстрині, як і для багатьох інших художників, є супутницею її мандрів  як засіб передачі першого враження від побаченого. Її акварелі надзвичайно легкі та тендітні, викликають захоплення технікою виконання, кольоровими поєднаннями, що передають мінливу різноманітність природи. А перші професійні навички в оволодінні аквареллю Олеся отримала від свого батька, відомого художника, талановитого графіка та живописця Георгія Федоровича Варкача, що зовсім недавно відійшов у вічність.

Так само плідно Олеся Варкач працює і в галузі книжкової графіки. Це здебільшого художнє оформлення та ілюстрування книжок для малят, віршів та казок сучасних українських письменників. Художниця виробила свою, тільки їй властиву графічну мову – кольорові ілюстрації майстрині викликають у маленьких читачів прекрасні почуття й помисли, невимушено і тактовно відкривають чудовий світ краси, пробуджують мислення й фантазію, творчі здібності, запрошують малят до олівця та пензля. До таких видань належать О. Кротюк «Найкраща земля», («Преса України»), В. Близнюк «Новорічний всюдиліт», («Преса України»), А. Григорук «Чоботи-скороходи»,  «Пан Іван-покиван», «Будинок  п ‘яти  троянд»,  («Богдан»), О. Кротюк «Абетка», («Видавництво старого лева»), В. Близнюк «На крилах ангельського лету», («Преса України»), О. Кротюк «Весна прийшла», («Апріорі») . Також треба згадати про майже 20-річне співробітництво з дитячим журналом «Малятко», для якого виконано безліч цікавих малюнків. Останнім часом художниця намагається розширити свій тематичний діапазон, працюючи над оформленням книжок  для  дорослих  читачів. Це, зокрема, книга поезій та прози сучасної київської письменниці М. Черненко «Зеленая карпатская тетрадь. Сентиментальные истории», (Тов. «КММ»). Окрім книжкової графіки Олеся Варкач також має досвід роботи в графічному дизайні – це художнє оформлення поштових конвертів для «Укрпошти».

Цю різноманітність у творчій діяльності художника-графіка Олеся Георгіївна успішно поєднує з педагогічною працею. Старший викладач кафедри рисунка, вона щедро ділиться своєю майстерністю, знаннями, здобутими у щоденній практичній діяльності художника-творця. В аудиторії, де  викладає, завжди охайно, на стінах експонуються кращі рисунки студентів та репродукції творів майстрів світового мистецтва. Завжди в пошуках щоразу кращої методики викладання базової дисципліни образотворчого мистецтва – рисунка. Студенти під її керівництвом опановують різні графічні техніки рисунка. Це і олівець, і туш-перо, і різноманітні м’які матеріали. Розроблений нею методичний посібник «Застосування графічних технік у вивченні академічного рисунка», який підсумовує досвід педагога, готовий до друку. Різноманітність в методиці викладання рисунка, пошук нового заохочує студентів до навчання і власної творчості. За підсумками семестрових переглядів, Варкач Олеся Георгіївна не раз отримувала Похвали кафедри рисунка та Вченої ради інституту. Своєю науково-педагогічною діяльністю вона робить вагомий внесок у справу підготовки  висококваліфікованих фахівців декоративно-прикладного мистецтва та дизайну.

Василь Шпак,
завідувач кафедри рисунка, професор