Міжнародний музичний фестиваль О-Fest — яскрава подія, яка зібрала у Бучанському парку не лише світових зірок сцени, аматорських естрадних, танцювальних та театральних колективів. «Людей — море», такі враження від свята музики та декоративних мистецтв. Річ у тім, що вздовж алей парку, на арт-локаціях, що розташовувалися на живописних галявинах, поціновувачі прекрасного змогли ознайомитися з виставками декоративно-ужиткового мистецтва, відвідати майстер-класи сучасних мистців, взяти участь у процесі виготовлення гончарних та ткацьких виробів.
Варто наголосити на тому, що найбільш відвідуваною учасниками та гостями О-Fest (задовго до початку столичної оперетної феєрії у літньому театрі, що розташований у ряснолистому парку), була чимала галявина, де розмістилася арт-локація Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Від експонатів, представлених нашою Академією, як зазначали відвідувачі виставки на природі, очей не відірвати. Серед тих, хто вирішив зробити селфі на згадку про чудову подію, популярною стала експозиція ландшафтної керамічної скульптури, яку організували співробітники нашої Академії.
Прийшов час і для відкриття під вітами столітніх дерев невеличкої школи для тих відвідувачів, яким до душі ткацтво та гончарство.
Мета майстра виробничого навчання з ткацтва Любомира Шумакова — відтворити та забезпечити просування традиції ткацтва, передати знання, поширити інформацію про це унікальне ремесло. І у затишному парку стародавньої Бучі це все ж вдалося.
… Перед тим, як розпочинати робити черговий глечик, таріль, кухлик, майстер виробничого навчання нашої Академії Ігор Карук гріє глину у руках і… щиро спілкується з відвідувачами, серед яких багато дітлахів.
Майстер заохочує спілкуватися. Перед тим, як глина опиниться на гончарному колі, з малюками, підлітками, навіть з дорослими відвідувачами обговорено форму і колір майбутнього кольору виробу та особливості роботи з матеріалом. Якби ви, шановний читачу, відчули ту чудову творчу атмосферу в мить, коли на очах народжується неповторний за формою, кольором виріб. Це неповторні враження, як для майстра, так і для його учнів, яких того дня було багато у тінистому парку. Повне зосередження під час творення прекрасного. І ось результат. Можливо це заняття стане поштовхом для нового хоббі. І це буде чудово.
Фестиваль — то вже історія. Прекрасна історія про участь співробітників Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва та дизайну імені Михайла Бойчука у велелюдній акції, що має коротку назву О-Fest. Бажаємо організаторам 8-го Музичного фестивалю творчих успіхів!
Віктор ЗАДВОРНОВ