З 18 по 26 липня в селі Романівка Попільнянського району, Житомирської області пройшов Всеукраїнський пленер «Мистецтво і час», у якому вже третій рік поспіль беруть участь представники Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.
У програмі пленеру цьогоріч було заплановано не лише живописні студії, але й проведення гончарних робіт, художніх майстер-класів для романівської малечі.
Під керівництвом знаного живописця Панаса Титенка, дівчата виконували пленерні етюди, набували майстерності. Серед учасниць пленеру були студентки різних курсів і спеціалізацій факультету декоративно-прикладного мистецтва академії Бойчука: Юлія Голуб (станковий живопис, 2 курс), Аліна Соколовська (монументально-декоративний живопис, 4 курс), Ніка Шумейко та Софія Юрченко (станковий живопис, 3 курс), Христина Смирнова (станковий живопис, 1 курс), Надія Сікула та Уляна Козачинська (художнє моделювання костюма, 2 курс). Дівчат гостинно розмістили у затишному гостьовому будиночку організатора пленеру Василя Геращенка та його родини. Саме звідси кожного ранку вирушали вони у творчі мандри, які закінчувалися з заходом сонця.
Окрім роботи на пленері, дівчата проводили майстер-класи для дітей. Вони вчили їх використовувати різні живописні матеріали – гуаш та олійні фарби.
У приміщенні старого млина розмістилася імпровізована гончарна майстерня. З ранку до вечора працювало електричне гончарне коло і з-під вправних рук випускника Академії, а нині майстра виробничого навчання Ігоря Карука, виходили глеки, тарелі великі й маленькі, кухлі тощо. Ігор не лише створював складні форми, а й розписував їх ангобами (кольоровими глинами). На балконі млина готові вироби висушували, щоб потім їх можна було випалити в печі.
24 липня на День святої Ольги (княгині Київської) біля каплички, де встановлено пам’ятник, зібралося чимало людей. Вони мали можливість взяти участь у богослужінні, яке провів місцевий священик отець Михаїл, а також відвідати вернісаж під відкритим небом, де було виставлено живописні твори учасниць пленеру.
Київська група проживала на вулиці, названій на честь загиблого героя Олександра Олійника. Художник Панас Титенко написав портрет учасника АТО. Мистець зобразив героя на тлі танка, позаду якого розкинувся зимовий пейзаж.
Закінчувався пленер цікавим дійством. На березі Унави встановили тимчасову керамічну пічку, де й випалили ту кераміку, що створювалася протягом цілого тижня. Температура в пічці досягала 1200 градусів і на ранок 26 липня з неї дістали готові керамічні вироби.
У вересні твори студентів будуть відправлені до Києва на традиційну виставку. Роботи експонуватимуться в галереї Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, а потім повернуться до Романівки.