Від усмішок на душі стає тепліше, чи не так? Першого вересня від лагідних, ласкавих, щирих і ясних усмішок перед входом до нашої Академії багатьох присутніх переповнювали дивовижні відчуття. Чому?

За переконанням однієї з ведучих цього велелюдного свята студентки Анастасії Шовкун (ХМК), перше вересня – дуже важливий день для кожного зі студентів.

Дітийдуть в садочок, школярі – до школи, а першокурсники стрімко квапляться до Академії, де на них чекають нові неперевершені за змістом пригоди та цікаві знайомства. І не лише першокурсники квапляться в аудиторії Академії. Ось тут і виникає цілком аргументоване питання. Як організувати роботу Студентської ради? Як сформувати план щодо подальших дій. Це, щоб роки навчання в Альма-матер стали незабутніми. Саме заради цієї мети наша Студентська рада не припиняла працювати навіть протягом останніх днів літа. Адже разом з адміністрацією КДАДПМД імені М. Бойчука ми підготували офіційну частину та низку цікавинок для студентів перших курсів.

Першовересень розпочався з урочистих привітань від адміністрації та викладачів Академії.  Зворушливими за своїм змістом були напутні слова, що адресувалися до першокурсників, від в.о. ректора Академії, заслуженого художника України Оксани Полтавець-Гуйди, народного художника України, академіка Національної академії мистецтв, професора Володимира Прядки, народного художника України Петра Печорного, заслуженого діяча мистецтв України Василя Чебаника.

Для всіх присутніх на заході пролунала святкова пісня про любов до Батьківщини від наших чарівних ведучих СофіїДемчук(третій курс ХВМК)  Анастасії Шовкун та  ДариниКовалевич (третій курс ГД). Із задоволенням учасники заходу прослухали пісню «Соль землі» у виконанні старшого викладача Наталії Полтавець. Після офіційної частини першого вересня, напутніх слів від в.о. ректора Полтавець-Гуйди Оксани Вікторівни та викладачів нашої Академії  першокурсники отримали студентські квитки та поквапилися під крило до своїх студентів-кураторів. За традицією, вони ознайомлюють першокурсників з роботою кафедр Академії, розповідають цікаві історії з житття мистців та діляться власним життєвим досвідом з навчання.

Але це ще не все, що ми підготували цього дня, продовжує свою розповідь Анастасія Шовкун.  Уявіть, як під чудові мотиви українського фанку на подвір’ї нашої Академії організатори розгорнули ярмарок. Чому, запитаєте? Студенти пропонували придбати прикраси ручної роботи, шопери, наліпки, листівки, а також поліграфію, зроблену за власним дизайном. А для тих,хтовжеознайомився на 100 відсотків з дійством, присвяченим Першовересню,чи, можливо, витратив всі свої гроші на ярмарку, одночасно на спортивному майданчику проводився скетчінг. Нехай вас не лякає значення цього слова. Кожен міг приєднатися, взяти  матеріали та зробити швидкі начерки з натури або стати натурою. Здавалося б куди ще більше? Але далі на наших першокурсників чекав концерт від запальних гуртів “Гербарій” та “Барбітурат”. Всі танцювали та підспівували, а на завершення такого чудового дня відбулася дискотека просто неба, за що окремо дякуємо нашій кав’ярні “Friends”.

Ми неймовірно вдячні всім, хто допомагав нам зробити це 1 вересня щасливою згадкою для наших перших курсів. Слова подяки на адресу  народного художника України, академіка Національноїакадемії мистецтв, профессора Володимира Прядки, старшому викладачу Академії Наталії Полтавець за чудові пісні-привітання. Не забути б подякувати звукооператорам Олексію Святуну та Кірилу Рубанову за старанну роботу, висловити добрі слова Зеленській Віталіні за яскраві фотографії, Анастасії Васильчук та Михайлу Литвину за чудовий концерт від пісенних гуртів, якими вони керують. А ще? Шумейко Ніці за  атмосферну музику на заході, Юрченко Катерині та нашій Голові студентської ради  Шумал Анастасії за якісну організаторську роботу та чудовий настрій протягом всього святкового дня!» Ось такими враженнями поділилася з газетою «Мистець» Анастаія Шовкун.

Шановний читачу, ви ніколи не задумувались над явищем «чудова творча атмосфера»? Завітайте до нашої Академії! У нас цікаво!

До нових зустрічей!

Віктор ЗАДВОРНОВ