Наша Академія попри війну продовжує виконувати своє завдання. Навчаються студенти, випускаються бакалаври і магістри, працює аспірантура, продовжуються наукові дослідження створюються неповторні шедеври мистецтва. Одне слово – тримаємо освітньо-науковий фронт.

Ось і днями закінчився захист бакалаврських робіт студентами факультету декоративно-прикладного мистецтва денної та заочної форм навчання за спеціальністю «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво і реставрація». Протягом чотирьох червневих днів відомі мистці – художники, педагоги , які перебували у складі екзаменаційної комісії (ЕК), – об’єктивно оцінили студентські роботи. Серед членів ЕК – народний художник України, дійсний  член (академік) Національної академії мистецтв України Василь Перевальський (голова ЕК), заслужений художник України, доцент, в.о ректора нашої Академії Оксана Полтавець-Гуйда, заслужений діяч мистецтв України, в.о. завідувача кафедри монументально-декоративного і сакрального мистецтва Роман Петрук, народний художник України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, професор кафедри художньої кераміки, дерева, скульптури і металу Микола Білик, доцент кафедри художньої кераміки, дерева, скульптури і металу (ХКДСМ) Володимир Хижинський, завідувач кафедри мистецтва текстилю, вишивки та костюма Олена Майданець-Баргилевич.

За зрозумілих причин, пов’язаних з навчанням у військових умовах, частина студентів захищала власні дипломні роботи у режимі он-лайн, попередньо надіславши власні наукові проєкти поштою до Академії. А саме: картини, витинанки, ікони, вітражі, декоративні панно тощо. Як там не є, а рецензенти, серед яких народний художник України, дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України, професор кафедри рисунка  Володимир Прядка, кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Осадча, старший викладач кафедри живопису Лідія Голембовська, професор кафедри мистецтва текстилю, вишивки та костюма (ХТМК) Олена Майданець-Баргилевич, доцент кафедри ХТМК Олена Феоклістова,  старші викладачі кафедри ХТМК Ірина Жураковська, Катерина Лісова, доцент кафедри ХКДСМ Володимир Хижинський,  старші викладачі кафедри ХКДСМ Ілля Поп’юк та Іван Пузенко, викладач цієї ж кафедри Марія Зенькова залишились задоволеними дипломними роботами тепер уже бакалаврів.

Кого відзначено екзаменаційною комісією? Диплом з відзнакою отримали: Тамара Колесник, Дар’я Сергєєва, Яна Гетун, Ольга Дацюк, Ніка Шумейко, Катерина Юрченко, Діана Левандовська, Ксенія Августинович, Ірина Булгакова, Олена Тимошенко, Анна Мельникова, Софія Гараніна, Ольга Ремінь. Похвальні відзнаки отримано Дариною Леоновою, Валерією Торгачовою, Іриною Бабій.

Як наголосила у розмові з автором декан факультету Декоративно-прикладне мистецтво Алла Руденченко, позаду у нинішніх бакалаврів – незабутні роки, навіть попри усі виклики долі: більшість з них є друзями на все життя! Цілком зрозуміло, тепер існують всебічні можливості для подальшого розвитку як художників.  І це лише одна з вершин на шляху до мистецького Олімпу, що пов’язана з Академією. А попереду – ще яскравіше, краще. Адже у переважної більшості сьогоднішніх дипломників – вступ до магістратури. Талантам є куди зростати! Бажаємо успіхів! Вітаємо!

Віктор Задворнов