Мета Наталії Гоголевої та її команди – збереження української культурної спадщини у формі унікального дизайну інтерєрів.

Випускниця нашої академії Наталія Гоголева отримала престижну міжнародну премію MUSE 2022 у сфері дизайну.

2014 року Наталія Гоголева заснувала в Києві компанію ENGI studio для створення інтер’єру та проєктів зовнішнього дизайну. Основна мета її команди – збереження української культурної спадщини та створення унікального дизайну інтер’єру в українському стилі. Компанія розробляє архітектурний дизайн, дизайн інтер’єру для офісів, ресторанів, апартаментів із подальшим практичним втіленням. Викликом для дизайнерів та архітекторів компанії ENGI було розроблення суто українських дизайнерських проєктів. Із 2014 року командою створено та втілено в життя більш як 200 проєктів.

Свого часу Наталія почала навчатися в НТУУ «КПІ», але потяг до творчості переважив. Вступила до Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, щоб вивчати дизайн.

ENGI studio поєднує у своїй роботі український стиль із сучасними світовими трендами. Для команди – це справжній виклик високого рівня – творити синергію українського мистецтва та сучасних світових тенденцій у дизайні інтер’єру та архітектури.

До вашої уваги – бліцінтерв’ю з Наталією Гоголевою.

 

 Пані Наталю, що означає для вас дизайн?

– Дизайн – це професійний майданчик, де збираються фахівці з інженерним мисленням для вирішення глобальних завдань. Головний результат нашої роботи – це краса, комфорт і корисність.

 Який ваш улюблений вид дизайну і чому?

– Звичайно, це архітектурний дизайн, ще в школі я найбільше любила математику та живопис.

 Чи важко зробити справді гарний дизайнерський проєкт?

– Важко, бо треба вкладати в роботу душу, а не працювати лише за гроші.

 Опишіть ваш дизайнерський стиль та його основні характеристики.

– Це архітектурний дизайн, який базується на петриківському розписі. Петриківський розпис – безцінна історична спадщина України. Головним його елементом є квітка…

 Розкажіть про процес дизайну.

– Він буває двох категорій. Перша – це коли ми виконуємо замовлення для клієнта, друга – коли втілюємо власний проєкт.

 Чи впливають Україна та її культурна спадщина на світову сферу дизайну?

– Безперечно!

 Нещодавно ви отримали престижну міжнародну премію MUSE 2022 у сфері дизайну. Що це означає для вас та вашої команди?

– Це початок шляху, який ми торуємо. Ми вдячні журі, наша мета – розказати про свою країну та її мистецтво якомога більшій кількості людей.

 Опишіть, будь-ласка, роботу, за яку ви отримали нагороду MUSE.

– Це великий проєкт “ЖИТТЯ”, який складається з трьох частин. Його архітектурна частина так і називається – “ЖИТТЯ”, частина, яка є дизайном інтер’єру, – “ЖИТТЯ всередині”, третя частина – це живопис. Назва проєкту транслітерована латиною JYTTІA. Я обрала її тому, що трагічні події в Україні торкаються безпосередньо життя людей. Проєкт цей – квітка, яка розкривається, коли сходить сонце. Ми обрали цей проєкт для конкурсу, щоб показати, як наша країна відроджується завдяки кожному, хто зараз боронить її незалежність.

 Який був найбільший виклик цього проєкту?

– Показати автентичний петриківський розпис у сучасному дизайнерському сприйнятті.

 Як ця нагорода вплинула на вашу практику та карєру?

– Ми відчуваємо велику відповідальність, багато людей зацікавилося нашим проєктом.

 Яким ви бачите процес еволюції дизайну в наступні 5–10 років?

– Нині в дизайнерській сфері помітна тенденція до спрощення всього – форм, кольорів, композиції. Водночас бракує того, що ми називаємо домашнім комфортом. Тому складно сказати, куди прийде дизайн через 5–10 років.

 Що б ви порадили студентам, які вперше вступають у світ дизайну, або претендентам на нагороду MUSE?

– Не боятися. Якщо відчуваєте, що ваш проєкт цінний, якщо він цілком відрізняється від інших, – будьте непохитними та крокуйте вперед. Творіть! Ідея – це сенс і джерело проєкту, як в одному фільмі: “Я можу все, навіть диво!”.

 Хто надихає вас у житті?

– Заха Хадід, Ілон Маск та мій чоловік. Заха Хадід вражає масштабом своїх ідей та унікальним архітектурним стилем. Ілон Маск – це людина, яка започаткувала феноменальний проєкт і продовжує його розвивати. А мій чоловік – винахідник, він не може не творити. Він не цікавиться тим, що приносить лише гроші, але не дає ніякої користі суспільству.

 Який ваш ключ до успіху?

– Хоч як би це патетично звучало, але коли я працюю над проєктом, то вкладаю в нього всю душу і творю як для себе.