На факультеті декоративно-прикладного мистецтва 22, 23 грудня 2023 року екзаменаційна комісія (ЕК) провела захисти кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти очно та дистанційно студентів ІІ курсу денної форми навчання Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.

22, 23 грудня 2023 року захисти випускних кваліфікаційних робіт здійснили 23 студенти семи груп, а саме: станковий живопис, монументально-сакральне мистецтво, художня кераміка, художня вишивка і моделювання костюма, художній текстиль, художній метал, художнє дерево і декоративна скульптура (галузь знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальність 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»).

Дипломні роботи були представлені екзаменаційній комісії в такому складі: голова ЕК – Костянтин Чернявський, канд. мистецтвознавства, доцент НАОМА, голова НСХУ; члени комісії – Олена Осадча, канд. мистецтвознавства, доц., ректор КДАДПМД ім. М. Бойчука; Василь Андріяшко, канд. мистецтвознавства, доц., зав. кафедри МТВК; Володимир Хижинський, канд. мистецтвознавства, доц., зав. кафедри ХКДСМ; Мирослав Мельник, канд. мистецтвознавства, доц.; Роман Петрук, доц., заслужений художник України. Секретар ЕК – Алла Краснова, зав. лабораторії кафедри ММО.

За результатами захисту 11 магістерських робіт комісія оцінила на «відмінно» (у тому числі два дипломники отримали похвалу ради та рекомендаційні листи до навчання в аспірантурі), 12 дипломників отримали оцінку «добре».

Екзаменаційна комісія зазначає, що результати атестації студентів свідчать про достатній рівень науково-теоретичної, методичної і практичної підготовки випускників та актуальність тематики досліджень як на рівні наукової частини, так і щодо подачі експозиційного, демонстраційного матеріалу та презентації. Виступи-захисти магістрантів відзначалися авторськими ідеями, глибоким вивченням та оволодінням різноманітними техніками, застосуванням мистецьких інноваційних технологій в образотворчому та декоративному мистецтві. Кожна магістерська робота відображала набуті фахові професійні компетентності.

Особливу увагу привернула робота Аліни Соколовської на тему «Присвята героям Небесної сотні», яка є не лише актуальною в світлі сучасних подій, а й важлива для розуміння впливу мистецтва на суспільну психологію, формування національної самосвідомості та вираження підтримки захисникам України.

Великої прихильності заслужила робота Стефана Нагірняка на тему «Можливості та перспективи синтезу сучасних інформаційних технологій та художньої кераміки». У результаті проведеного ним дослідження було розроблено і створено інтерактивну керамічну композицію, взаємодія з якою передбачає переадресацію глядача до спеціально створеного електронного ресурсу з певною сукупністю електронних документів (сторінок сайту) із заданою тематикою щодо історичного та сучасного аспекту художньої кераміки України.

Цікавими були і роботи Аліни Данільонок на тему «Образ мавки в образотворчому мистецтві України ХХ століття», Катерини Савчук на тему «Генеза екологічного мистецтва: український світовий досвід», Оксани Білик на тему «Сучасні тенденції створення зооморфної керамічної пластики на основі народного наїву», Тетяни Забеліної-Фільковської на тему «Творчість Ади Рибачук і Володимира Мельниченка та їх внесок у розвиток української культури ХХ ст.», Олени Чемадурової на тему «Флористичні мотиви в сучасному українському ювелірному мистецтві» та інші.

Захист магістерських робіт відбувся в діловій, дружній, доброзичливій, діалоговій, творчій атмосфері та засвідчив уміння студентів-випускників вести науковий пошук, високий рівень культури наукового мислення, набуття багатьох навичок творчої діяльності.

 

Декан факультету
декоративно-прикладного мистецтва
КДАДПМД ім. Михайла Бойчука
Алла ДЯЧЕНКО