2023 році громадська ініціатива ІнфоВАРТА провела понад 100 подій на підримку проєкту відродження Національної абетки «Рутенія. Графіка української мови» .
Половина з них – благодійні майстер-класи по виданню «Українські прописи для всієї родини», котрі побудовані на основі уніфікованої, ЦІЛІСНОЇ СИСТЕМИ графем українських літер проєкту Рутенія. Графіка української мови.
З проєктом знайомились та вчилися писати Рутенією: Київ та Київщина, Львів, Лондон, Рівне, Вінниця та Вінниччина, Суми та Тернопіль. Подіі висвічувалося центральними та місцевими державними ЗМІ України.
Примірники «Українські прописи для всієї родини» були подаровані волонтерами #інфоварта та поїхали, завдячуючи проєкту Публічної бібліотеки імені Лесі Українки #КнижкиВслід, в українські осередки всієї Європи, Ізраїлю та Японії.
Головне питання, що виникало на майстер-класах у школярів:
«ЧИ МОЖЕМО МИ ПИСАТИ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ В ШКОЛІ?»!!!!
А тепер уявіть собі чи можливе питання про дозвіл писати рідною мовою в Грузії або в Китаї, Японії, Ізраїлі,…?
В звʼязку з цим, вчергове, повторюю питання до Верховна Рада України:
ЯК ПРОСУВАЄТЬСЯ СПРАВА ПО РОГЛЯДУ ПРОПОЗИЦІЇ ВІЙСЬКОВОГО Нестор Воля ЩОДО ВПРОВАДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ШРИФТУ НА ОСНОВІ ПРОЄКТУ «РУТЕНІЯ»?
Нагадаю: проєкт «Рутенія. Графіка української мови», пʼять років тому, відмічений найвищою мистецькою премією України – Національною премією імені Тараса Шевченка. КОЖЕН депутат мав можливість бачити Рутенію на інавгураціях Президентів України, котрі складають присяги на вірність українському народові, покладаючи руки на два примірника книг- «Пересопницькому Євангелії» та «Конституції України». Книга «Конституція України» зроблена вручну автором проєкту «Рутенія» Василь Чебаник. Придивіться, НАРЕШТІ, до графем літер, якими написано «Пересопницьке Євангеліє» та вишукана палітурка «Конституції України»!!!!!
І поки державні інституції розробляють методи та рішення щодо того, як, поряд з прапором та гербом, буде виглядати головний зоровий символ України, команда волонтерів громадської ініціативи #інфоВАРТА продовжує свою роботу:
В неділю, 21 січня, з 15.00 до 17.00, за адресою: Київ, Велика Житомирська 4, в Публічна бібліотека імені Лесі Українки, м. Київ, м. Київ, м. Київ, м. Київ, проводимо благодійний, авторський майстер-клас «Пишемо українською».