Письменник звертається до публіки через свої тексти, музикант через звук, а художник – через візуальні твори. Українські митці своїми творами говорять про війну на всіх можливих майданчиках, бо це їх сьогодні в якому вони живуть і творять. Студенток Академії Бойчука: Карпенко Анастасію, Боригіну Діану, Передерій Юлію, Лапшинову Валерію, Сергеєву Анастасію та доцентку Гальчинську Ольгу, запросили до участі в міжнародному пленері ленд-арту «Да запазим Корал: вакуум» с. Лозенец, Болгарія, який вже 14 рік поспіль відбувається як частина програми «Літні дні дизайну в НБУ» Ново болгарський університет, в якому цьогоріч беруть участь: студенти і викладачі НБУ (Болгарія), студенти і докторанти університету Paris 8 (Франція) та студенти і викладач КДАДПМІД ім. Бойчука (Україна).
Програма пленеру дуже насичена різноманітними подіями:
- Творче ательє з ціанотипії яке провели докторанти з університету Paris 8 Савіна Топурска і Pierre Gremillet;
- Творче ательє з відео монтажу і програмах Adobe Premier та Da Vinci від докторанта з університету Paris 8 Pierre Gremillet;
- Лекція і воркшоп з дослідження використання ароматів у мистецтві від докторантки з університету Paris 8 Juliette Delecour;
- Майстер клас з абстрактного живопису від декана магістерського факультету Ново болгарського університету, проф., д-ра, Бориса Сергінова;
- Зйомка фільму, перформанс та презентація проєкту від гл. ас., Ново болгарського університету, д-ра Методія Методієва;
- Лекція з ленд-арту від д.філ., доцентки кафедри графічного дизайну КДАДПМІД ім. М. Бойчука Гальчинської Ольги.
Темою цьогорічного пленеру є «Вакуум». В перший день всі учасники вивчають локацію: природничий заповідник – пляж Корал. Який намагається захопити будівельна мафія, а митці і активісти борються з нею всіма доступними способами. Пленер є одним з них. Після дослідження місця, учасники приступають до пошуку матеріалів, розробки концепції майбутнього проекту.
Українськими учасниками було вирішено, що вони створять спільну інсталяцію і потім кожен зробить свій невеличкий проєкт. Для великого спільного проєкту було обрано тему моменту прильоту ракети 25.03.2024 в стіни Академії Бойчука «Вибух». Після розробки концепту розпочали роботу над реалізацією проєкту, розбивши його на декілька частин: одну частину реалізовували на території готелю, а іншу вже безпосередньо на локації.
«Людинки» - їх створювали 4 дні на території готелю, де всі учасники пленеру спостерігали за веселим процесом, появи маленького кам’яного суспільства. Кожна людинка має свій характер, форму, динаміку. За цей час, всі встигли з ними подружитися. А потім їх дуже обережно було транспортовано на локацію. Навіть проводилась паралель, з дитячим садочком на прогулянці.
«Людинки» стали частиною великої спільної інсталяції «Вибух», яка була презентована увечері 30.05.24 під час відкриття експозиції. Кам’яні чоловічки, до яких всі звикли і симпатизували перемістились у символічне бомбосховище, над яким відбувались основні події – приліт ракети, вогонь та уламки в повітрі. Твір презентували через перформанс, ракету і фігури підсвітили ліхтарями і на одну хвилину увімкнули звук сирени. Звук, який пробирає до мурах, який щодня лунає в Україні. Перформанс справив потужне враження на присутніх, кожен особисто пережив цей досвід. Таким чином, українські митці отримали змогу звернутися до аудиторії з темою військової агресії росії по відношенню до українського народу.
Також, кожен учасник працював над власним проєктом:
- Ольга Гальчинська «Погляд з іншого ракурсу» (За мотивами твору П. Пікассо «Дівчинка на кулі»)
- Карпенко Анастасія «Маяк»
- Боригіна Діана «Захист»
- Передерій Юлія «Морський бар»
- Лапшинова Валерія «Відсутність»
- Сергеєва Анастасія «Таранка».
В останній день пленеру - закриття експозиції, демонтаж інсталяцій і традиційне очищення пляжу від промислового сміття, яке принесено на узбережжя морськими хвилями.