У ковальській майстерні старшого викладача кафедри Іллі Остаповича Поп’юка робота кипить навіть улітку. Майстер курував процес перетворення, здобутих на полі бою трофеїв, на художні витвори мистецтва. Цього разу з гільзами працювала завідуюча лабораторії кафедри художньої кераміки, дерева, скульптури і металу Аліна Окара.

Під час процесу, Ілля Остапович постійно проговорював і пояснював подальші дії, розповідаючи про тонкощі роботи з металом: як правильно нагрівати, як стукати молотом і зробити таку текстуру, щоб не втратилася унікальність матеріалу, як зробити отвори у роботі, про варіанти шліфовки та подальше покриття лаком.

У цих гільзах вони бачили більше, ніж просто залишки війни – це були уламки історії, які поступово трансформувалися у твори мистецтва та набули нового сенсу. В їхніх руках метал, що колись ніс смерть, перетворювався на символ надії й відродження.

Згодом кожна гільза буде розіграна на аукціоні, а кошти з продажу будуть передані на потреби військових.