12–13 вересня 2013 року відбувся перший культурно-мистецький захід «БойчукFest», який планується як щорічний фестиваль, заснований Київською державною академією декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Мета проведення фестивалю полягає в актуалізації та популяризації постаті видатного українського художника-монументаліста Михайла Бойчука та його унікальної мистецької школи, основою якої є українське народне мистецтво і традиційні художні ремесла, формування ідентичності українського мистецтва та синкретичного національного стилю.

Реклама щодо проведення «БойчукFest» викликала значний резонанс у суспільстві та мистецьких колах. До участі у фестивалі приєдналися партнери, яким близька тема розвитку національної культури, зокрема Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Кримській дім, ГО «Кримський інститут стратегічних досліджень», Національний історико-культурний меморіальний заповідник «Биківнянські могили». Багато хто з випускників виявив бажання долучитися до культурних подій та організувати виставки. Програма двох днів фестивалю виявилася досить насиченою. Було проведено чимало майстер-класів, лекторіїв, кінопоказів, презентацій книг і каталогів.

У рамках фестивалю сформувалися два масштабних проєкти – «Повернення українського монументалізму» і «Повернення Криму». За два дні в стінах академії було відкрито дев’ять виставок як традиційного, так і сучасного мистецтва, зокрема виставка кримськотатарського народного декоративного мистецтва, керівником якої була Ельміра Аблялимова, кураторами – Рустем Скибін і Дмитро Доценко, виставка «Повернення українського монументалізму» під кураторством Володимира Михайлова та Олександра Ступака. Два дні поспіль фестиваль завершувався поетичними читаннями під кураторством Богдана Горобчука.

Надзвичайно цінним є те, що активну участь у заходах фестивалю взяли студенти, зокрема було відкрито персональну виставку студентки академії Аліни Данільонок «Рослини та гриби Криму», в якій автор продемонструвала високу майстерність у створенні ботанічної ілюстрації. Випускник академії Юрій Дідовець відкрив персональну виставку «Ультрамарин». За задумом автора, роботи, представлені на виставці, є перетворенням латунної гільзи від гармати-гаубиці на мистецький об’єкт мілітарного декоративно-ужиткового мистецтва. Гільза є латунним циліндром зі збільшеним діаметром основи. Завдяки техніці ажурної різки-витинанки по металу на гільзі вирізьблено малий Державний Герб України та п’ять колосків.

До участі у фестивалі долучилися студенти Київського університету імені Бориса Грінченка. Вони представили монументальні вуличні витинанки, які експонувалися в артдворику академії. У стінах академії було презентовано театральну виставу про життя і творчість видатного художника-монументаліста Михайла Бойчука «Плід самого себе», підготовлену в творчій колаборації з кафедрою режисури та акторської майстерності Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. За ініціативи творчої спільноти «Київські пленери» для всіх бажаючих під кураторством Ігоря Трохименка та Геннадія Пугачевського відбувся практикум зі створення живої акварельної роботи, присвяченої містам, пов’язаним із творчістю Михайла Бойчука.

На урочистому відкритті культурно-мистецького заходу «БойчукFest» із привітаннями з нагоди його започаткування виступили в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський, ректор Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука Олена Осадча. Серед поважних гостей, які завітали до академії, аби розділити радість із нагоди започаткування фестивалю, були віцепрезидент Національної академії мистецтв України Юрій Вакуленко, генеральний директор Національного музею українського народного декоративного мистецтва Людмила Строкова, заступник голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Анатолій Невмержицький, начальник відділу культури Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Діана Маринич.

На фестивалі були випускники академії, а також студенти інших закладів вищої освіти, зокрема Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київського національного університету технологій і дизайну. Вони відвідали виставки академії та долучилися до дискусії щодо шрифтів абетки української мови на лекції, яку проводив Василь Чебаник.

Подія започаткування «БойчукFest» широко висвітлювалася в засобах масової інформації. Нині вже є пропозиції та ідеї від бажаючих долучитися до участі у фестивалі наступного року.