Старший викладач кафедри художньої кераміки, дерева, скульптури та металу

Поп'юк
Ілля Остапович

Народився 29 січня 1964 р., м. Вижниця, Чернівецька обл., Буковина.

Закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва за  спеціальністю «художня обробка металу», кваліфікація «художник-майстер» (1983).

Вищу освіту здобув в Українському поліграфічному інституті ім. Івана Федорова (1994) за спеціальністю «художник-графік друкованої продукції».

• Член Національної спілки художників України (2002).
  • Член Спілки дизайнерів України (2003).
  • Член Спілки майстрів ковальського мистецтва України (2005).
  • Почесна грамота Міністерства Освіти і Науки України (2006).
  • Відзнака «За досягнення в розвитку культури і мистецтв» (2007).
  • Почесна нагорода Меморіального Фонду Карла Фаберже «Малий знак Ордена Михайла Пєрхіна» за видатні досягнення в розвитку ювелірного мистецтва України (2012).
  • Диплом ІІІ ступеня за кращий твір декоративно-ужиткового мистецтва (ювелірне мистецтво)» Всеукраїнської виставки «Галичу-1100» (м. Івано-Франківськ, 1998).
  • Диплом ІІІ ступеня «за кращий кований виріб-довільної пластики» на ХХХІІ Міжнародному ковальському фестивалі «Hephaistos» (Чехія, 2013).
  • Грамота Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука (2018).
  • Гран-прі Всеукраїнського ковальського фестивалю «Вакула фест» (м. Опішня Полтавської обл., 2019).

Працює в галузі станкової графіки, акварелі, ювелірного мистецтва та художньої обробки металу.

З 1990 р. учасник численних регіональних, республіканських, міжнародних художніх виставок, пленерів. Автор 4 персональних виставок акварелі, кованого та ювелірного мистецтва в Україні та закордоном. Автор понад 150 творів графіки, скульптури та декоративно-прикладного мистецтва (ювелірне мистецтво, ковальство, художнє лиття).

Твори зберігаються у фондах Чернівецького художнього музею, Вітебського музею ковальства в Білорусії, мерії м. Іbzitz регіону Амштетен в Австрії, музею ковальства в замку Гельштин Чешської республіки, м.Niel - Бельгія, Hof van Twente - королівство Нідерланди, приватних зібраннях України та закордоном.

Автор науково-методичних публікацій з проблем мистецтвознавства, мистецької освіти, серед яких:

1. Попюк И.О. Развитие интеграционных контактов представителей кузнечной школы Буковины и кузнецов Беларуси в контексте художественного процесса конца ХХ - начала ХХІ века // Традиции и современное  состояние культуры и искусств: материалы IX междун. науч. конф. (Минск, 13-14 сентября 2018 г.).  М.: НАНБ, 2018.
  2. Попюк И.О. Развитие кузнечной школы Буковины в контексте художественного процесса конца ХХ – начала ХХІ века // Традиции и современное состояние культуры и искусств: материалы V междун. науч. конф., (Минск, 4-5 декабря 2014 г.). М.:  НАНБ, 2014.
  3. Поп'юк І.О. Вижницьке училище прикладного мистецтва-регіональна художня школа (на прикладі митців-педагогів Зої і Олексія Шишкіних. 1956-1986 р.) // Альманах: наук.-теор. пр., Т. Київ: Академія мистецтв України, 2011.
  4. Поп'юк І.О. Мотиви народного мистецтва у художньому ковальстві Буковини 1990-2000-х років // Проблеми пластичного, ужиткового та хореографічного мистецтва: зб. наук. пр. Вип. 19. Київ: Міленіум, 2011. С. 183-188.
  5. Поп'юк І.О. Особливості школи художнього металу у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка (1950-2000 роки) // Стильова панорама Українського мистецтва: матеріали міжнар. наук.-пр. конф., Київ, 18 грудня 2008.
  6. Поп'юк І.О.Інтеграція буковинських художників металу XX століття: регіональна самобутність у європейському мистецькому просторі // Україна: від самобутності-до соборності : матеріали всеукр. наук.-прак. конф., Київ, 22-23 травня 2008 р. К.: ДАКККіМ, 2008. с. 149-152.
  7. Поп'юк І.О. Художній метал в архітектурі Чернівців кінця XIX- початку XX століття // Технічна естетика і дизайн: Міжвідомчий науково-технічний збір. Вип. 5. / Відп. Редактор М.І. Яковлєв. К.: Віпол, 2008. с. 238-244.
  8. Поп'юк І. Серед гірського масиву Альп // Мистець. 2017. №1-2 (67-68). С. 4.
  9. Поп'юк І. 110 років Вижнинському коледжу // Мистець. 2015. №14-15 (58-59). С. 4.
  10. Поп`юк І. О. Вплив народних промислів (ХХ ст. – поч. ХХІ ст.) на розвиток сучасного художнього ковальства на теренах Буковини та Гуцульщини // Молодий вчений. 2019. №5. С. 94-100. (індексовано в міжнародній наукометричній базі Index Copernicus).

Учасник численних науково-практичних конференцій з проблем мистецтвознавства, мистецької освіти, серед яких:

1. Участь у ІХ Міжнародній науково-практичній конференції «Традиції і сучасний стан культури і мистецтва» 13-14 вересня 2018 р., м. Мінськ (Білорусь).
  2. Участь у 37 Міжнародному ковальському фестивалі «Hefaiston» в Гельфштині (Чехія), серпень 2018 р. 3-я премія в номінації вільної кованої пластики.
  3. «Бойчуківські читання», присвячені  135 – річчю від дня народження видатного українського митця і педагога  та 80 роковинам  його розстрілу  у  період «великого сталінського терору (1 листопада 2017 р.).
  4. Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Сучасна мистецька освіта: досвід, проблеми та перспективи» (20 квітня 2018 р.).
  5. 5. Всеукраїнська науково-практична конференція «Художні практики початку ХХІ століття: новації, тенденції, перспективи» (22 листопада 2018 р.).
  6. Всеукраїнська науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Сучасна мистецька освіта: досвід, проблеми та перспективи» (22 квітня 2020 р., м. Київ).

Старший викладач кафедри художньої  кераміки, дерева, скульптури та металу  з 2004 року.