Михайлова Р. Д., Петрук Р. І. Майстерня живопису та храмової культури: іконописний ряд Великодмитровицької церкви на Київщині : монографія. – Київ : КНУТД, 2021. – 152 с. : іл.

Михайлова Р. Д., Петрук Р. І. Майстерня живопису та храмової культури: іконописний ряд Великодмитровицької церкви на Київщині : монографія. – Київ : КНУТД, 2021. – 152 с. : іл.У листопаді 2021 року побачило світ монографічне видання «Майстерня живопису та храмової культури: іконописний ряд Великодмитровицької церкви на Київщині» (Київ : КНУТД, 2021. – 152 с. : іл.), авторами якого є доктор мистецтвознавства, професор КНУТД Рада Михайлова та виконувач обов’язків завідувача кафедри монументально-декоративного і сакрального мистецтва КДАДПМД ім. М. Бойчука, заслужений діяч мистецтв України Роман Петрук.

Монографія є оригінальною науковою працею, що поєднує теоретико-мистецтвознавчий та емпірико-практичний досвід роботи в ділянці художньої ревіталізації храмової культури України. Дослідження ґрунтується на матеріалах з підготовки та створення іконописного оздоблення церкви Іоана Богослова, розташованої в с. Великі Дмитровичі Обухівського району на Київщині, як академічного завдання, що віддзеркалило реалізацію унікальної освітньої програми з професійного художнього навчання та виховання творчої молоді. Основу програми складає авторська методика, розроблена та впроваджена керівником майстерні живопису та храмової культури НАОМА, знаним українським художником-монументалістом, дійсним членом (академіком) Національної академії мистецтв України, народним художником України, професором М. А. Стороженком.

Неординарність видання полягає в тому, що представлена учбово-навчальна методика розглядається на тлі історичного, археологічного, бібліографічного, архівного, проєктного, іконографічно-мистецтвознавчого фактажу, що суттєво розширює можливості не тільки натурного вивчення структурних складових синтезу архітектури та іконописного живопису, а їхній культурно-мистецький зміст. Значну увагу в роботі приділено різним сторонам творчого завдання: структурно-функціональному характеру іконописного ряду, особливостям створення творів іконописного та монументального мистецтва, специфіці опанування сумою знань з фаху, ролі керівництва досвідчених мистців в контексті передачі знань, принципам ведення монументально-декоративних робіт у храмовому середовищі, засадам формування архітектурно‐просторового мистецького середовища.

Зібрані у виданні матеріали, в частині методики викладання, будуть корисними для викладачів закладів вищої освіти мистецького й дизайнерського спрямування, в той час, як історико-теоретична частина видання може зацікавити фахівців усіх мистецьких спеціальностей – художників, дизайнерів, архітекторів, культурологів, мистецтвознавців.

Михайлова Р. Д., Петрук Р. І. Майстерня живопису та храмової культури: іконописний ряд Великодмитровицької церкви на Київщині : монографія. – Київ : КНУТД, 2021. – 152 с. : іл.