Кафедра Промислового дизайну та комп’ютерних технологій заснована у 1962р.

Навчальні заняття проходять в трьох проектних майстернях та макетній  майстерні, де виготовляються макети з різних матеріалів, а також у 2 комп’ютерних класах. Обладнання класів та майстерень не повністю відповідає сучасним вимогам. Кафедра забезпечена наочними зразками виробів та їх моделями, макетами, інформаційними матеріалами, каталогами та проспектами по обробним матеріалам.

Кафедра здійснює наукове забезпечення проектування промислових виробів, а також готує бакалаврів та магістрів (очна і заочна форми навчання, спеціальність 022 Дизайн, спеціалізація Промисловий дизайн), кваліфікація яких передбачає:

• визначення фокус-груп споживачів і проектування виробів згідно їх специфічних потреб, промоушн промислових виробів;
  • розробку фірмового стилю;
  • здійснення всіх стадій проектування промислових об’єктів, включаючи визначення їх функціональності, елементів, внутрішньої структури, системи зовнішніх зв’язків, підбір конструкцій, технологій та матеріалів, урахування ергономічних параметрів та нормативних вимог, макетування та моделювання у матеріалі;
  • володіння комп’ютерними технологіями (електронні бази даних, комп’ютерне моделювання та САПР, підтримання життєвого циклу виробів, підготовка презентацій);
  • знання смарт-технологій;
  • знання авторського права;
  • володіння навичками професійного спілкування (колективна робота, робота із замовником, володіння іноземними мовами, для магістрів – методика наукових досліджень у фаховій області дизайну).

Тематика кваліфікаційних робіт бакалавра і магістра включає обґрунтування принципів та здійснення практичного проектування (включаючи макетування у матеріалі та комп’ютерне моделювання) наступних груп об’єктів:

• побутова техніка;
  • автомобільний та інший транспорт (екстер’єри та інтер’єри);
  • елементи міського середовища;
  • меблі та обладнання (включаючи медичне обладнання та різного роду трансформери);

Останніми роками наголос робиться на розробці актуальних транспортних засобів (безпілотне таксі, безпілотні літальні апарати цивільного призначення), проектуванні озброєння та військової техніки, інклюзивному дизайні для людей з обмеженими можливостями, використанні енергозберігаючих, «зелених» та смарт-технологій з елементами штучного інтелекту.

Приклади дипломних робіт останніх років

Досвідчений колектив кафедри включає: 2 професорів, 5 доцентів, 5 старших викладачів, 1 викладача.

Очолює кафедру д-р технічних наук, професор Ковальов Юрій Миколайович (241 наукова праця, 6 наукових монографій (2 – у США), 5 підручників і навчальних посібників, 2 поетичні збірки).

Видатні випускники кафедри:

Олег Суздалєв, 2007 р.

Промисловий дизайнер, засновник та ідейний лідер студії Suzdalev Design Studio. Займається розробкою дизайну промислових товарів, таких як двері, дверні ручки тощо.

• Тричі переможець національного конкурсу дизайнерів, архітекторів Maniglia Nuova (2015, 2016, 2018).
  • Чотири нагороди DESING AND DESING AWARD.
  • Переможець міжнародного конкурсу Maniglia Nuova (2015).
  • Переможець конкурсу дизайнерів Модус Дверна Фурнітура (2018).
  • Переможець конкурсу для дизайнерів, архітекторів «Дотик натхнення» (2018).
  • ІІ місце на конкурсі «Свіже повітря нових ідей» (компанія Vents і проект Industart, 2011).
  • Фіналіст понад 20 конкурсів з дизайну.

Співпрацює з GIUSTI, Linea Kale (Італія), CONVEX (Греція), Sofoc (Франція), ABWEHR, Астек, Crafter  (Україна) та іншими компаніями.

Максим Шкіндер, 2009.

Успішний представник автомобільного дизайну в Європі.
Працював на провідних європейських виробництвах ArtLebedev Studio, Scholz&Friends, Skoda, McLaren Automotive.
Нині – дизайнер екстер’єрів McLaren (Велика Британія).

Святослав Конаховський, 2013 р.

Транспортний дизайнер студії KISKA GmbH, Австрія, член Молодіжного об’єднання київської організації спілки дизайнерів України «Варто», куратор проєктів «АВТОМАЙ».
Упродовж навчання, Святослав брав активну участь у творчому житті тоді ще інституту, періодично експонуючи свої роботи на персональних виставках.
Нинішні здобутки – це результати кропіткої, складної творчої навчальної діяльності в закладі вищої освіти, постійне самовдосконалення та саморозвиток.
Нині працює у провідній європейській дизайн-фірмі KISKA, яка спеціалізується на дизайні транспортних засобів.

Лободюченко Юлія, 2018 р.

• фіналістка SPD Sketch Fighter (2016).
  • Переможець конкурсу дизайнерів Sketch Fighter 2017.

Дизайнер екстер'єру в JAC Italy Design center.

Починала з промислового дизайну в Києві, допоки не познайомилася зі сферою автодизайну. Далі — переїзд в Італію, магістратура в Мілані (Scuola Politecnica di Design, спеціальність Master in Car design) та дипломний проєкт під керівництвом Audi.

Антон Ніколаєв, 2021 р.

Приймав участь в конкурсах IED sketchfighter (2018, 2019), IED sketchfighter (2018, 2019).

Переможець конкурсу дизайнерів IED Sketch Fighter 2019.

Отримав стипендію на проходження курсу Car Design An Introduction в IED – Istituto Europeo di Design в Турині і запрошення на Женевське моторшоу.