Старший викладач кафедри мистецтва текстилю, вишивки та костюма
Феоклістова
Олена Василівна
- Народилась 17 січня 1945 р., м. Васильків, Київська область.
- Закінчила Київське училище прикладного мистецтва (1964).
- Закінчила Костромський державний педагогічний інститут ім. М. Некрасова, художньо-графічний факультет (1978).
- Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2003).
“Відмінник освіти України” (1998).
Нагороджена:
- Грамотою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю у справі підготовки висококваліфікованих спеціалістів образотворчого мистецтва та дизайну, та з нагоди 60-річчя навчального закладу.
- Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у розвиток національної освіти, плідну науково-педагогічну діяльність.
- Почесною грамотою КДІДПМД ім. М. Бойчука за значний особистий внесок у науково-педагогічну діяльність, високий професіоналізм, вагомі трудові здобутки, самовіддану працю та у зв’язку з 70-річчям від дня народження (2015).
- Почесною відзнакою Національної спілки майстрів народного мистецтва України за значний особистий внесок у розвиток українського народного декоративного мистецтва (2013).
- Почесною грамотою КДІДПМД ім. М.Бойчука за високий професіоналізм, сумлінну працю та з нагоди 75-річчя від дня заснування інституту.
- Почесною грамотою і медаллю “Свято-Георгіївського міжнародного православного фестивалю культури і творчості” за майстерність і високий творчий потенціал, натхненну працю у відродженні і розвитку культури і творчості.
- Подяками Президентського фонду “Україна” за багатогранний талант і яскравий мистецький хист (2013, 2017).
- Почесною грамотою Академії наук вищої освіти України за вагомий особистий внесок у розвиток освіти та багаторічну плідну наукову діяльність (2018).
- Подякою Київського міського голови за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, високу професійну майстерність та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва (2019).
Працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва, зокрема в напрямку української народної вишивки та художнього проєктування сучасного українського костюма. Напрям науково-педагогічної діяльності – підготовка і виховання національних мистецьких кадрів, діяльність яких спрямована на розвиток українського народного декоративного мистецтва в сучасному середовищі.
Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях України, за кордоном.
Учасник понад 20 всеукраїнських та міжнародних виставок.
Автор понад 70 творів декоративно-прикладного мистецтва інтер’єрного призначення та моделей українського сучасного одягу за мотивами українського традиційного народного костюма.
На педагогічній роботі у навчальному закладі з 1991 року.