- Нагірняк Леонід Іванович
- Хижинський Володимир Вікторович
- Білик Микола Ількович
- Печорний Петро Петрович
- Роїк Юлія Віталіївна
- Лампека Микола Геронтійович
- Кулигін Андрій Вікторович
- Поп’юк Ілля Остапович
- Пузенко Іван Вікторович
- Музиченко Тетяна Іванівна
- Черниченко-Лампека Наталія Іванівна
- Гупік Іван Миколайович
- Зенькова Марія Олександрівна
Професор кафедри художньої кераміки, дерева, скульптури та металу
Печорний
Петро Петрович
Професор, народний художник України, заслужений діяч мистецтв України
Народився 2 вересня 1932 р., с. Роїще на Чернігівщині.
Здобув фахову підготовку в Київському училищі декоративно-ужиткового мистецтва та в 1967 р. закінчив Ленінградське вище художньо-промислове училище імені В. І. Мухіної (нині – Санкт-Петербурзька державна художньо-промислова академія), спеціальність «декоративно-прикладне мистецтво», кваліфікація «Художник по художній кераміці і склу».
- Народний художник України (1997).
- Професор кафедри художніх виробів з кераміки і скульптури (2005).
- Член Спілки художників України (1971).
- Член Президії українського Фонду культури, учасник програми УФК (огляд-конкурсу з образотворчого мистецтва «Нові імена України») (1997).
- Академік Академії наук вищої освіти України (2009).
- Лауреат літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького (1977).
- Заслужений діяч мистецтв УРСР (1990).
- Народний художник України (1997).
- Орден за «Заслуги ІІІ ступеня» - за вагомий особистий внесок у збереження та популяризацію культурно-мистецької спадщини України та високий професіоналізм (2002).
- Почесна грамота Верховної Ради України (2004).
- Лауреат мистецької премії імені Катерини Білокур (2006).
- Дійсний член (академік) Української академії наук (2006).
- Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (2013).
- Міжнародна премія імені Володимира Винниченка (2019).
Петро Петрович Печорний є одним з провідних художників сучасного українського декоративно-прикладного мистецтва. Художник працює з різними матеріалами, досконало володіє багатьма техніками. Його роботи різноманітні як за жанром, темами, формами, так і засобами виразності.
Твори П. П. Печорного зберігаються та експонуються в 40 музеях України й зарубіжжя, знаходяться в приватних колекціях Сполучених Штатів Америки, Франції, Канади, Австрії, Великої Британії та інших країн світу.
З-поміж численних керамічних творів вирізняються особливо високими мистецькими якостями декоративні тарелі «Богдан Хмельницький», «Байда», «Козак Мамай», «Тарас Бульба», «Ілля Муромець», «Кирило Кожум’яка» (1982-1984); декоративні вази «Дружба», «Пісня миру»; декоративна композиція «Дерево життя» в інтер’єрі молодіжного кафе у м. Києві (1994); скульптурні композиції «Берегиня», «Святий Юрій», «Відродження» (1999).
У 2013 р. П.П. Печорний був відзначений Національною премією ім. Тараса Шевченка за серію тематичних тарелей (30 штук), виконаних ангобним розписом з кольоровими поливами.
Телеканал «Культура» українського телебачення показав 9 телефільмів про творчість художника Петра Печорного, численна кількість передач присвячених його творчості транслювалася на радіо «Культура».
Широта й різноплановість мистецьких уподобань, бажання досконалого володіння обраним матеріалом, дає художнику блискучу можливість необмеженої мистецької фантазії як в кераміці, так і в графічних та живописних роботах.
За останні 10 років П. П. Печорний організував та провів 13 персональних виставок, учасник 80 Міжнародних і Всеукраїнських виставок та симпозіумів, автор монографій, науково-методичних праць, альбомів творчої діяльності тощо. Творчий доробок П.П. Печорного експонуються у 27 музеях України, зарубіжжя та в приватних колекціях Сполучених Штатів Америки, Франції, Канади, Австрії, Великої Британії, Японії, Китаю, Монголії, Польщі та в інших країнах світу.
П.П. Печорний виконує значну громадську роботу, є членом правління Київської організації Національної Спілки художників України та членом бюро секції «Декоративно-прикладне мистецтво», членом президії правління Українського фонду культури, членом попечительської Ради програми українського фонду культуру «Нові імена України».
Його твори широко використовуються в оформленні інтер’єрів багатьох державних та громадських установ, зокрема нового приміщення Державного телецентру, інтер’єру молодіжного кафе в м. Києві тощо.
Автор численних науково-практичних публікацій, альбомів-посібників з питань мистецтвознавства та мистецької освіти, серед яких:
- Печерний П.П. Камінний спалах: Петро Печерний, кераміка і графіка. – К.: «Софія-А», 2006, 308 с.
- Печерний П.П. Монографія: На отчій землі. за спогадами Печорного П. - К.: Міленіум, 20
- Печерний П.П. Творчий альбом: Декоративні тарелі Печорного П. за мотивамо творів Т.Г. Шевченко. – К.: «Софія-А», 2014. – 159 с.
- Творчий альбом / альбом-посібник для студентів. «Графіка Петра Печорного». – К.: «Софія-А», 2015, тираж, 373 с.
- Печерний П.П. Кафедра Художніх виробів з кераміки та скульптури - К.: Митець № 39- 41, 2013.
- Печерний П.П. Відродження ангобного розпису. – К.: Вісник НАККК і М, 2012.
- Печерний П.П. Традиції народного мистецтва в художній кераміці // Мистецтвознавчі записки: Зб. наук. пр. – Вип. 21.-К.: Міленіум, 2012.
Професор кафедри художньої кераміки, дерева, скульптури та металу Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука