
Випускниця кафедри монументально-декоративного і сакрального мистецтва
Ващенко
Марина Олександрівна
Навчалася впродовж 2001-2006 н.р.
Народилась 06 червня 1982 р., м. Київ.
Нині – Доцент кафедри монументального і станкового живопису.
- Член Національної спілки художників України (2008).
- Почесна грамота Печерської районної адміністрації у місті Києві за особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток району Печерська, м. Київ (2008).
- Переможець Першого міжнародного пленеру-конкурсу художників-мариністів «Морська мушля» у номінації «графіка» у м. Созополі (Болгарія, 2010).
- Диплом першого ступеня за участь у Всеукраїнській виставці-конкурсі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва. Міжнародний фонд Національної академії мистецтв, м. Київ (2016).
- Диплом за візуалізацію образу молодим митцем у Третьому всеукраїнському трієнале абстрактного мистецтва «Арт-акт». Центр Культури і мистецтв «Вернісаж», м. Чернівці (2016).
- Лауреат премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва в номінації «творчі досягнення» (2017).
- Гран-прі Незалежного інтерактивного містичного фестивалю «Німфа» за графічне втілення мотивів М. В. Гоголя «Дива Диканьки» (2019).
- Грамота Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука (2018).
- Подяка Київського міського голови за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти та високий професіоналізм (2019).
Творчий доробок Марини Ващенко вирізняється різноманітністю технік. Мисткиня експонує станкову та прикладну графіку, живопис, енкаустику, абстрактні твори, сучасні за вирішенням витинанки. Творчість художниці являє собою поєднання авторського бачення і традиції професійної школи. У її творах звернення до глибинних шарів світосприйняття втілюється в лаконічні образи, що їх авторка виражає мовою сучасного мистецтва, спираючись на глибинні пласти традиційної української культури.
Від 2006 р. М.Ващенко бере активну участь у всеукраїнських, міжнародних та персональних виставках.
Впродовж 2011–2015 років художниця втілила проєкт в якому було створено не тільки експозицію графічних робіт, а й оригінальне художнє видання «Хмільний димар», видруковане 2015 р., яке демонструє можливості розвитку модерної української авторської книги, пропонуючи оригінальність дизайнерського вирішення.
З 2009 р. є авторкою ідей та організатором численних студентських виставок таких як «Витинанка», «Бойчуківці. Мистецтво молодих». Формат її виставкових проектів вирізняється плідною співпрацею викладача-практика і студентів, адже в експозиціях вона демонструє твори своїх підопічних поряд з власними роботами, що супроводжується виданням каталогів.
Попередні виставкові досвіди сприяли ініціювати та організувати Всеукраїнський конкурс-виставку сучасної ручної графіки під авторською назвою «Шпаківня на даху» (2017), який став поштовхом у створенні творчої колаборації Hota Ruta, яка практикує новітні моделі виставкових проектів.
З 2018 р. як засновниця творчої колаборації Hota Ruta започаткувала два всеукраїнські проекти: «Арт-паралелі» – задумані як експозиція, що репрезентує сучасну українську графіку, та «Крафторій», у якому представлені автори витинанок, в обох проектах організаторка демонструє свої роботи, організовує публічні лекції з історії української культури та проводить майстер-класи, демонструючи відкритість мистецького простору.
Учасниця понад 80 всеукраїнських та міжнародних виставок.
Авторка 10 персональних виставок.
Автор численних публікацій та учасник міжнародних, всеукраїнських конференцій з проблем мистецтвознавства.